BIST 9.345
DOLAR 30,92
EURO 33,46
ALTIN 2.018,30
HABER /  GÜNCEL

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan darbeyi laikçi ve kemalistler yapacak

'Yeni darbe olacak' tartışmalarını başlatan isimlerin başında gelen Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, şimdi de darbeyi kimin yapacağını açıkladı. Kaplan, darbenin 'Kemalistlerden geleceğini' iddia etti.

Abone ol

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, 'Darbe söylentilerini gözardı etmeyelim; önlem almaya bakalım' başlıklı bugünkü yazısında 'darbe söylentilerinin ciddiye alınması gerektiği' görüşünü dile getirdi. "Bu kez, pat diye darbe yapmaya kalkmayacaklar" diyen Kaplan, darbenin 'Kemalist şebekelerden geleceğini' iddia etti.

Pattadanak darbe yapmayacaklar

"Eğer yeni bir darbe girişimi daha gerçekleştirilecek olursa, pattadanak darbe yapmayacaklar. Ortamı darbeye hazır hâle getirecekler" diyen Yusuf Kaplan, "Bunun için planlanan ilk stratejiyi yüzdeyüz başardıklarını üzülerek söylemek zorundayım" dedi ve şu iddialarda bulundu:

Cemaatler ve tarikatler algı operasyonlarıyla şeytanlaştırıldı

"15 Temmuz’da Erdoğan’ın çağrısından önce sokaklara dökülen cemaatler, tarikatlar, sivil toplum kuruluşları büyük algı operasyonlarıyla şeytanlaştırıldılar; saygınlıkları da, toplumdaki sosyolojik karşılıkları da büyük yara aldı, kelimenin tam anlamıyla büyük darbe yedi; planlanan darbenin başarıya ulaşmasının önündeki en büyük engel büyük ölçüde ortadan kaldırıldı; bu ülkede bu toplumun Müslüman omurgasını oluşturan ve koruyan yegâne ve sarsılmaz kaynaklar olan cemaatler, tarikatlar aşağılanacağı kadar aşağılandı; toplumun özellikle cemaatler ve tarikatlar üzerinden tam bir inanmışlık ve adanmışlıkla hainlere, darbecilere direnme güçleri kırıldı."

Darbe laikçi, Kemalist şebekelerden gelecek

"Burada çok hayatî bir noktaya parmak basmış oluyorum. Darbe, laikçi, Kemalist şebekelerden gelecek... PKK, FETÖ darbede kendilerine verilecek uşaklık rollerini oynayacaklar seve seve, elbette. Devleti de, halkımızı da dikkatli ve teyakkuz hâlinde olmaya davet ediyorum. Allah, ülkemizi şer şirret güçlerin oyunlarından korusun, bize de basiret versin."