BIST 2.444
DOLAR 16,75
EURO 17,48
ALTIN 976,05
HABER /  GÜNCEL  /  OTOMOBİL

Yeni Renault Master görücüye çıkıyor!

Yeni Renault Master, İngiltere’nin Birmingham kentinde bugün başlayacak olan 2014 Ticari Araç Fuarı’nda ilk kez günyüzüne çıkıyor.

Abone ol

Yeni Renault Master, İngiltere’nin Birmingham kentinde bugün başlayacak olan 2014 Ticari Araç Fuarı’nda ilk kez günyüzüne çıkıyor.

Master, yeni Twin Turbo (çift turbolu) motorlar ile pazara sunuluyor olacak. Söz konusu motorlar daha performanslı olmalarıyla birlikte (165bg’e kadar), 1.5 litre/100km*’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Araçta son nesil elektronik denge sistemi (ESC), yokuş kalkış desteği, römork savrulma önleyici ve geniş açılı geri görüş aynaları yer alıyor. Yeni Master ürün gamında yer alacak olan arkadan itişli, tek tekerlekli L4 panelvan versiyonu kurye firmaları gibi uzun yol kullanıcılarının beğenisini kazanacak. Araç, Fransa, Batilly’deki Renault SOVAB tesisinde üretilecek. 2014 yazında Avrupa’da, Türkiye’de ise sonbaharda satışa sunuluyor olacak.

Renault, geçen yıl Kangoo ailesinin, çok kısa bir süre önce de Trafic ailesinin yenilenmesini takiben Yeni Master’ı sunmaya hazırlanıyor. Master, yeni motorlar, yeni teknolojiler ve yeni bir ön tasarım ile müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Yeni Master’daki en büyük değişim, 110 - 165 bg gücündeki bir dizi 2.3 dCi motor. (Bir önceki nesilde 100-150bg arası güç sulunuyordu.)

· 110 ve 125 bg motor seçenekleri, fiyat ve yakıt ekonomisi arasında cazip bir uyum sunacak sunuyor.

· 135 ve 165 bg motor versiyonları ise, Twin Turbo teknolojisi ile daha performanslı olmalarının yanı sıra yakıt tüketimi açısından daha verimli. Örneğin 165 bg versiyonu, ilave olarak 15 bg güç ve 10 Nm ekstra torka rağmen, yakıt tüketiminde 1.5 litre/100km* seviyesinde tasarruf sağlıyor. Böylece Yeni Master Panelvan L2H2 165bg* versiyonundaki yakıt tüketimi 7 litre/100km’ nin altına düşecek (6.9 litre/100km, 180g CO2/km’ye eşdeğer)*.

Yakıt tüketimi, motor torku ve klima / ısıtıcı ayarlarını düzenleyen ECOmode tuşu sayesinde, ilave olarak %10’a kadar azaltılabiliyor.

Yeni Master ailesinde bir dizi yeni güvenlik ve konfor donanımı da bulunuyor. Bunlar arasında standart donanım olarak sunulan, yüke duyarlı son nesil Elektronik Denge Sistemi (ESC), Yokuş Kalkış Desteği ve kar, çamur, kum gibi zorlu zemin şartlarında yol tutuşunu optimize eden Çekiş Desteği (Extended Grip) özellikleri yer alıyor.

Çeki demiri kullanımında devreye giren Römork Savrulma Önleyicisi de müşterilere sunulan yeni bir donanım olarak dikkat çekiyor. Söz konusu sistem, römorkta herhangi bir savrulma algılandığında frenleri devreye alıyor ve römorktaki yalpalama sona erene kadar motor torkunun aktarılmasını sınırlıyor.

Yeni Master’ın Twin Turbo versiyonlarındaki direksiyon sistemi ise, manevra kabiliyetini artırmak ve düşük hızlarda direksiyonun daha kolay çevrilebilmesi amacıyla elektrik pompası ile donatılıyor. Bu yeni direksiyon sistemi sayesinde 0,1 litre/100km*’ye kadar yakıt tasarrufu sağlanabiliyor.

Diğer bir yeni özellik ise, opsiyonel olarak sunulan yolcu tarafı güneşliğine entegre edilmiş olan Geniş Açılı Geri Görüş aynası. Bu ayna, aracın arkasında, kör nokta üzerinde eşsiz bir görüş imkanı sağlayarak güvenliği arttırıyor.

Yeni Master serisi, dört farklı uzunluk, üç farklı yükseklik; panelvan, kombi, şasi kabin ve platform kabin seçenekleri ile oluşturulabilen 350 versiyon sayesinde ihtiyaca özel çözümler sunmaya devam ediyor. Bu versiyonlar, 8 ila 22 m3 arasındaki taşıma kapasitesi için önden çekişli ya da arkadan itişli olarak sunuluyor. Yeni Master ailesine yeni katılan üyeler ise tek tekerlekli arka aksa sahip L4H2 ve L4H3 panelvan versiyonları. Uzun son dişli oranları, kurye firmaları gibi uzun yol kullanımı olan profesyoneller için bu versiyonları ideal hale getiriyor.

Yeni Master’ın ön tasarımı, yeni ızgara dizaynı sayesinde Renault’nun yeni marka kimliğini en iyi şekilde yansıtıyor. Daha büyük ve dikey olarak konumlandırılmış olan logo, 1998 yılından beri Avrupa’nın 1 numaralı hafif ticari araç üreticisi durumundaki Renault’ nun ürün yelpazesini oluşturan tüm araçların ortak özelliği haline geliyor.

Yeni Renault Master, 2014 yazında Avrupa’da, sonbaharında ise Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Kadın öyle bir şey istedi ki polis şaştı kaldı
Kadın öyle bir şey istedi ki polis şaştı kaldı
Sapanla yakalanan eylemciden ilginç savunma
Sapanla yakalanan eylemciden ilginç savunma
İçki alemi kanlı bitti
İçki alemi kanlı bitti
Eylemde  lezbiyen  krizi
Eylemde lezbiyen krizi
36 yıl aradan sonra 1 Mayıs
36 yıl aradan sonra 1 Mayıs
Şafak Pavey'in polisle zor anları
Şafak Pavey'in polisle zor anları
Chevrolet Türkiye'de işten çıkartmalar başladı!
Chevrolet Türkiye'de işten çıkartmalar başladı!
Seferler yeniden başladı
Seferler yeniden başladı
Yunan turistlerin gümrük çilesi
Yunan turistlerin gümrük çilesi
1 Mayıs’ta PKK gerginliği
1 Mayıs’ta PKK gerginliği