YAZARLAR

Yeni bir kumpas mı?

Son dönemlerde Fetö'ye yönelik yapılan operasyonlar sonrası Türkiye'nin dört bir yanından isyan sesleri yükselmeye başladı.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Son dönemlerde Fetö'ye yönelik yapılan operasyonlarsonrası Türkiye'nin dört bir yanından isyan sesleri yükselmeyebaşladı.

Fetöcü olmadığını, aksine Fetö mağduru olduğunu söyleyenlerinsayısı bir hayli fazla...

Her gün yüzlerce mesaj geliyor.

Örgüt mensupların süreci sulandırmak için mağdur rolüne soyunduğunubildiğim için ihraç edilen herkesin masum olduğunu iddia edecekdeğilim. 

Ancak birilerinin bilerek ve isteyerek masum insanları"Fetö torbası"na attığı konusunda ciddiendişelerim var.

Neden böyle düşündüğümü anlatayım. 

Ergenekon ve Balyoz operasyonları başladığında, darbecilerden hesapsorulacağı umuduyla yapılan operasyonlara destek verdik.

Ancak zaman ilerledikçe, Fetö terör örgütü kendisine engelgördüğü herkesi "Ergenekon Torbası"na atıp demirparmaklıkların ardına gönderdi. 

Sonrasını hatırlayın...

Fetö'nün içeri attığı bazı isimler Anayasa Mahkemesi'neve Yargıtay'a başvuruda bulundu. Başvuru sonrası Türk SilahlıKuvvetleri'ne kumpas kurulduğuna hükmedildi. Bu karar, masumlarlabirlikte darbecilerin de elini kolunu sallayarak hapistençıkmalarına neden oldu. 

Şimdiye dönecek olursak...

Sanki aynı süreci yeniden yaşıyor gibiyiz.

Birileri, Fetö ile mücadale adı altında kişisel hesaplaşma adınamasum insanları "Fetöcü" diyerek ya ihraç ettiriyor, ya da demirparmaklıkların arkasına attırıyor. 

İsyan ve itirazlar yükseldikçe, sürecin bir kez daha, tıpkı Fetödöneminde olduğu gibi sulandırılmaya çalışıldığı görülüyor. Bununda bizzat Fetö'ye mensup kişiler tarafından yapıldığı şüphesiuyanıyor.

Neden mi?

Çok basit...

Fetö terör örgütü, bizzat kendisinin sulandırdığı Ergenekon veBalyoz operasyonları sonucunda içeri attığı herkesin tek tek dışarıçıktığını yaşayarak gördü. 

Hedef, aynı taktiği uygulamak. Amaç, günün birinde tıpkıErgenekoncular gibi ellerini kollarını sallayarak cezaevindençıkmak!

Bunun için davayı olabildiğince sulandırmaları, suçluların yanınamasumları eklemeleri gerekiyor.

Ve bu konuda hiç sıkıntı yaşamıyorlar.

Çünkü ihraç edilenler listesine eklenenlerden bazıları masumolduklarını delillerle ispatlıyor.

İhraç edilenler arasında 15 Temmuz gecesi yaralanan gaziler var.Genelkurmay'ın önünde darbecilerle çatışanlar var. Darbecilertarafından araçları delik deşik edilenler var. Tankların önündegörüntüsü olarlar var. 

Hepsi görüntülerde mevcut...

Ve kimileri sadece birilerinin iddiası üzerine ihraç edilip hapseatılmış. Ortada Fetöcü olduklarına dair 16 kriterden bir tanesidahi yok.

Bir örnek...

Kars Kafkas Üniversitesi'nde görevli öğretim görevlisi MuhammedŞakiroğlu'nun darbe gecesi darbelicelere karşı direndiğine şahitlikedecek onlarca isim var. 

Fetö ile bağlantısı olduğunu gösteren tek bir belge bilgi yok.Sadece görevli olduğu üniversitede kendisini makam mevkikavgasından ötürü istemeyen bazı isimler tarafından ihbaredilmiş. 

Kars Cumhuriyet Başsavcısı bu ihbar üzerine Üniversite'yeŞakiroğlu'nun açığa alınması ve adının Fetöcü listesinekaydedilmesi için talimat vermiş.

Rektörlük, MİT veyahut Emniyet İstihbarat'tan gelen belgeleriisteyince Başsavcı, "Siz ismini ekleyin, ben belgeyisize sonra göndereceğim" demiş. Şakiroğlu, ismi listeyeeklendikten sonra Başsavcı tarafından sorgulanıp hapseatılmış. 

Ancak tuhaf olan şu ki Başsavcı, MİT ve Emniyet İstihbarat'tankendisine geldiğini iddia ettiği belgeleri aylardır rektörlüğegöndermiyor. 

Neden?

Çünkü ortada böyle bir belge yok!

Muhammed Şakiroğlu hakkında tek bir kriter, tek bir belgeolmamasına rağmen aylardır hapiste ve sesini kimse duymuyor.

Bir başka örnek...

Abdurrahman Demirtaş Fetöcü olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz günlerdeihraç edilmiş. 

Ancak bana gönderilen belgeler tam tersini söylüyor.

Şöyle ki...

Demirtaş 17/25 Aralık'ta Fetullah Gülen örgütüne yönelik ağırhakaretler içeren paylaşımlar yapmış. 

Yetinmemiş, 15 Temmuz darbesinde arabasıyla Genelkurmay'ın önünegitmiş, arabası darbeciler tarafından kurşun yağmurunatutulmuş.

Kendisi yaralanmış. 

Hepsinin görüntüsü mevcut ama Abdurrahman Demirtaş ihraç edilenlerarasında...

Elimde buna benzer sayısız belge var. Umudum, Başbakan BinaliYıldırım'ın kurulacağını müjdelediği 7 kişilik komisyonun bir anönce kurulması ve masumlara kendilerini aklama imkanıverilmesi...

Çünkü sürecin bu şekilde devam etmesi, en çok Fetö terör örgütünüsevindirip umutlandırıyor. 


Yorumlar46 yorum