HABER /  GÜNCEL

Yaz saati uygulaması hakkında flaş gelişme

Yaz saati uygulaması resmen kalıcı hale getirildi. Saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulanması hakkındaki karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bakanlar Kurulunca, saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesi kararlaştırıldı.

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulanması hakkında karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Bakanlar Kurulu kararı uyarınca bütün yurtta saatlerinin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesine karar verildi.

Bakanlar Kurulunun 7 Eylül 2016'da aldığı kararda, 27 Mart 2016 tarihinde saat 03.00'te saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının her yıl ve yıl boyu sürdürüleceği belirtilmişti.

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınacağı bildirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Melike Hatun kimdir Ankara'da camisi neden bu isim verildi?
ABD'den Rus şirketlerine yaptırım tehdidi
İstanbul'da 12 ilçede PKK/KCK operasyonu
Steam'da Cadılar Bayram'ı kullanıcılara yaradı
Antalya Film Festivali'nde farklı proje nedir Floride projesi
Jet Sosyete Şeyma Subaşı'na gönderme yaparak yeni sezonu açtı
Yorumlar 6 yorum