BIST 11.065
DOLAR 33,01
EURO 36,01
ALTIN 2.581,89
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Yalçın Akdoğan'dan seçmene Kandil uyarısı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP'nin seçim barajını geçmesi halinde 'Kandil'deki ağababalarının dediği olacak' uyarısında bulundu.

Abone ol

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Batı'da bunlar kuzu postuna bürünmüş kurt, Batı'da Polyannacılık yapıyor ama Doğu'da her türlü zulmü, şiddeti, baskıyı uyguladılar" dedi.

Akdoğan, Sincan'da AK Parti seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmasında, ilçede birçok miting yaptıklarını hatırlatarak, Sincanlıların her zaman partilerine sahip çıktığını söyledi.

Yeni Türkiye'de milletin dediğinin olacağına işaret eden Akdoğan, AK Parti'nin bileğinin bükülemediğini çünkü bu yüce milletin bu partinin arkasında durduğunu belirtti.

Yalçın Akdoğan, yeni Türkiye'de paralel devlet yapılanmalarına, ihanet şebekelerine yer olmayacağını dile getirerek, bugün paralel ihanet şebekesiyle bölücü terör örgütünün kol kola girdiğini vurguladı.

Bu ihanet şebekesinin milletin iktidarına tasallut ettiğine dikkati çeken Akdoğan, "Devletin kurumlarına kumpas kurdular. Bu ihanet şebekesi kendi ülkesiyle kendi milletiyle kendi milletinin iktidarıyla savaşan bu ihanet şebekesi, 44 bin insanın ölümüne sebep olan bölücü terör örgütüyle şu anda kol kola girmiş durumda. Çözüm Süreci'nin düşmanı olan, her türlü sabotajı yapan, her türlü ihaneti yapan Paralel Yapı ile HDP nasıl kol kola giriyor?" ifadesini kullandı.

Akdoğan, CHP'nin seçim beyannamesine değinerek, popülist vaatler yapıldığını, beyannamenin altından 28 Şubat'ın eğitim sisteminin çıktığını söyledi.

KANDİL'DEKİ AĞABABALARININ DEDİĞİ OLACAK

"CHP zihniyetinin, Güney Doğu'da HDP ambalajıyla yutturulmaya çalışıldığını" ifade eden Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Güney Doğu'da kapı kapı geziyorlar, milleti tehdit ediyorlar. Batı'da bunlar kuzu postuna bürünmüş kurt, Batı'da Polyannacılık yapıyor ama Doğu'da her türlü zulmü, şiddeti, baskıyı uyguladılar. Bakın, Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yine o kıbleyi Nişantaşı'na çevirmişti, Nişantaşı cemaati hepsi bir araya geldiler, merkez medya... İki ay sonra milleti sokağa döktü, Kobani olaylarında onlarca insan hayatını kaybetti. 'Oyu 6'dan 9'a çıktı, aman uysallaşmıştır, demokratlaşmıştır'. Öyle bir şey olmadı. Milleti sokağa döktü. Bunlar barajı geçerlerse, demokrasi için çok büyük bir tehlike olacaklar. Çünkü bunlar terör örgütünün vesayeti altında. Bunların örgüt komiserleri var. Millet, oyu siyasetçiye veriyor, örgütün adamı orada ne diyorsa o oluyor, o onu fırçalıyor, o onu azarlıyor. Bu gördüklerinize oy vermiş olmayacaksınız, onların arkasında konuşan Kandil'deki ağababaları, yarın onların dediği olacak."

BATI NİYE SESİN ÇIKMIYOR?

Yalçın Akdoğan, MHP'ye yönelik "Hakkari'de siyaset yapabiliyor musun, Şırnak'a gidebiliyor musun, Van'ın insanına söyleyecek bir sözün var mı? Yok. Ama AK Parti'nin var" ifadesini kullandı.

Mısır'da, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında idam kararına ilişkin Akdoğan, "Milletin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na idam cezası verdiler. O demokrasi havarisi kesilen Batı niye sesini çıkarmıyor? Avrupa, idam cezası yok, niye sesini çıkarmıyor? Niye herkes suspus oldu? Çünkü bu bir oyun" dedi.

Akdoğan, Sincan'ın 7 Haziran'daki genel seçimde yine kendisine yakışanı yapacağına, sandıkları patlatacağına ve Ankara'da yine rekor kıracağına inandığını sözlerine ekledi.