YAZARLAR

Yalancının sponsorları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimin ardından jest yaparak Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 14 davadan vazgeçmişti.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminardından jest yaparak Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 14 davadanvazgeçmişti.

Sonrasında ne olduğunu biliyorsunuz.

Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın iyi niyetine karşı 'ManAdası' iftirasını ortaya attı. Atılan iftira yargı kararıile tescillendi. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen 3 ayrıdavada Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarına 698 bin TL tazminatödemeye mahkum edildi.

Dile kolay, 698 bin lira!..

Belki pek çoğunuz sayısını hatırlamıyordur. Onun içinhatırlatmakta yarar var. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kendisineyönelik iftira ve hakaretleri nedeniyle bugüne kadar vazgeçtiğidavalar hariç 29 dava açtı.

Sonuçlanan 12 davada Kılıçdaroğlu toplam 870 bin TL tazminatödemeye mahkûm oldu, diğer davalar devam ediyor.

Bu sadece Erdoğan'a ödenen para... Bir de diğer siyasilereödediği tazminatlar var ki onların ucu var bucağı yok!

Ama görünen o ki adam tazminat ödemeye doymamış.

Dün CHP'liler toplanmış ve bu sorunu masaya yatırmış. Epey sürebeyin fırtınası yapıp voltran oluşturmuş olmalılar ki çok ilginçbir fon oluşturmaya karar vermişler.

O karara göre CHP'li bütün milletvekilleri üç ayda birmaaşlarından 5'er bin lira ayırıp bu fona yatıracak.

Sebep?

Kemal bey daha fazla hakaret etsin, daha fazla küfretsin, dahafazla çamur atsın, daha fazla karalama yapsın, daha fazla iftiraatsın ve daha fazla yalan söylesin diye...

Daha önce SGK'yı batırmıştı, şimdi de milletvekillerini batırmakistiyor herhal...

O yalan söyleyecek, iftira atacak, milletvekilleri bu yalan veiftiralara sponsorluk yapacak. 

E, tabi...

Daha önce bu tür tazminatları CHP'nin Ataşehir ve Beşiktaşbelediyeleri karşılıyordu. Oradaki para kasaları kurutulunca işsarpa sarmaya başladı.

İlginç olan ne biliyor musunuz?

Bir tane CHP'li de çıkıp, "Yahu fon oluşturmaya ne gerekvar. Bizim lider yalan söylemeyi ve iftira atmayıbıraksın" demiyor. Biri de çıkıp, "Suratınınortasındaki şu kara deliği kapalı tut, başka ihsanistemez" diyemiyor.

Adam sadece küfür ve hakaret ettiği için ödediği tazminatlardandolayı evini sattı. Cebindeki paranın hesabını yapamazken, bi dekalkmış ülke ekonomisini çok iyi yöneteceğini söylüyor.

Yahu bunların eline ülke geçse var ya. Soygun amacıyla hazineyegiren adam meteliksiz çıkar yeminle. Çünkü bunlar üç ayda ortada nehazine ne de maliye bırakır.

Ondan sonra da çıkıp, "Yahu bu Erdoğan nasıl zenginoluyor" diye soruyorlar. Yahu adamı zengin etmek için fonoluşturuyorsunuz, daha ne olsun! Adamı izledikçe Erdoğan'aimreniyor, kendi şansıma küsüyorum vallahi...

Sahi...

Ben bu adamı başıma nasıl musallat edebilirim? Bir kere musallatolsun, yeter.

Gerisini ben hallederim. 

Sabah akşam tazminat kazanıp, analarının burnundan emdiği sütümemelerinden getiririm vallahi!

Yorumlar47 yorum