HABER /  GÜNCEL

Yakalanan o teröristten harita çıktı

Türkiye'de üst düzey devlet yöneticilerine suikast hazırlığında olan terör örgütü DEAŞ üyesi bir terörist yakalandı. Polisin "Yalnız Kurt" olarak tabir ettiği şüpheliden çok sayıda önemli yerin haritası çıktı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir istihbarat doğrultusunda DEAŞ'a yönelik operasyon düzenlendi.

25 Kasım'da yapılan operasyonda gözaltına alınan Suriyeli bir kişinin yasadışı yollardan yurtdışına kaçmayı planladığını, kaçamadığı takdirde de üst düzey devlet yöneticilerine yönelik eylem arayışı içinde olduğu öne sürüldü.

BAŞKONSOLOSLUK, KONSOLOSLUKLAR VE BANKA ŞUBELERİ HARİTADA: Polis, şüphelinin yasadışı yollardan Türkiye'ye geldiğini belirledi. Polisin "Yalnız Kurt" olarak tabir ettiği şüphelinin eşyaları arasında ele geçirilen dijital verileri incelemeye alındı. Şüpheliden Avrupa'da bulunan başkonsolosluk, konsolosluklar ve bir bankanın çeşitli şubelerinin adreslerinin bulunduğu haritanın ele geçirdiği öğrenildi. Şüphelinin haritada belirtilen adreslere yönelik eylem planlaması içinde olduğu iddia edildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan şüpheli sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÖNCEKİ HABERLER
On Numara çekiliş sonuçları 18 Aralık
Bakan Soylu Kılıçdaroğlu çağrısını yineledi
AB'den IKEA'ya milyar avroluk vergi soruşturması
Rus heyet Karlov cinayeti için Ankara'da
ABD BMGK'daki Kudüs tasarısını veto etti
Ankara İstanbul hızlı tren fiyatları kaç para TCDD güncel fiyatları
Yorumlar 3 yorum