BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,31
ALTIN 483,97
HABER /  GÜNCEL

Üzerinde güneş batmayan terör örgütü!

Gazeteci Nedim Şener, 15 Temmuz darbe girişiminin faili FETÖ'yü 'Üzerinde güneş batmayan terör örgütü!' olarak niteledi.

Abone ol

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, bugünkü yazısında hain örgüt FETÖ'yü kaleme aldı.

Yazar, FETÖ'yü "beş kıtada 140 ülkede binlerce üyesiyle 7 gün 24 saat Türkiye’de nasıl bir kaos yaratabileceğini planlayan, fiziki olarak üzerinde güneş batmayan bir terör örgütüdür" diye tanımlıyor. 

Dünyanın 150 ülkesine dağılmış örgüt üyelerinin her sabah uyandıklarında Türkiye'ye kötülük planladıklarını hatırlatan Şener, yazısına böyle devam ediyor.

140 ÜLKEDE 8 BİN FİRARİ

"(...)Sadece binden fazla okullarındaki üyelerinden bahsetmiyorum, şu anda Türkiye’de yürütülen soruşturmalarda kimi polis, kimi hakim, kimi savcı, kimi istihbaratçı, kimi asker, kimi gazeteci 8 bin FETÖ üyesi firari."

15 Temmuz'da amacına ulaşamayan örgütün yeni kaos senaryoları peşinde olduğuna dikkat çeken yazar, herkesi bu yapıya karşı mücadele vermeye çağırıyor.

24 SAAT PLAN YAPIYORLAR

"(...)FETÖ halen TSK ve polis dahil devlet içindeki kripto unsurlarına güveniyor. Bir ülkede güneş batıp diğerinde doğduğunda yatağından kalkan FETÖ üyeleri, kendi veri havuzlarına Türkiye’de nasıl bir kaos yaratılabilir diye önerilerini gönderiyor.

Bu ülke, bölge ve kıta imamlarına kadar ulaşıyor. Kaos planları, maddi destek, tutuklu olan üyelerle irtibat, kripto unsurlarla iletişim, propaganda, kara propaganda ve operasyon için tüm bilgiler sonunda Pensilvanya’da toplanıyor. Hiç bir şey yapamayan, sosyal medya üzerinden örgütün yalanlarını yayıyor."

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul saatlik hava durumu meteoroloji uyarısı
Selahattin Aydoğdu kimdir Fatih Terim ile Çeşme'de neden kavga etti?
'Yerim destanınızı' diyen Yeliz Koray için karar çıktı
OHAL başvuru dilekçesi OHAL komisyona başvuru nasıl yapılır?
Yerim Destanınızı yazısı Yeliz Koray neler yazmış?
Hakan Taşıyan son hali Hakan Taşıyan hastalığı ne?
Yorumlar 4 yorum