HABER /  GÜNCEL

Ünlü avukata lüks restoranda "uzi"li suikast!

Ergenekon Davası'nda, 2010 yılında yargıyı etkileme soruşturması kapsamında Zekeriya Öz'ün talebiyle tutuklanan Avukat Kudbettin Kaya, Bakırköy'de ailesiyle gittiği balık restoranında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Ergenekon Davası'nda, 2010 yılında yargıyı etkilediği iddiasıyla dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla gözaltına alınıp, tutuklanan ve sonunda bütün sanıklarla birlikte beraat eden Avukat Kudbettin Kaya uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Avukat Kudbettin Kaya, dün akşam saatlerinde ailesiyle birlikte Bakırköy Yeşilköy'deki balık restoranına gitti. Saat 21.30 sıralarında mavi bir araçla restorana gelen saldırgan Uzi silahıyla Kaya'ya ateş açtı. 

Saldırgan olay yerine geldiği araçla kaçarken, Kaya kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis, saldırganın kimliğini tespit etmek ve yakalamak için balıkçının kamera görüntülerini incelemeye aldı. 

SEYFİ OKTAY İLE YARGILANMIŞTI

Avukat Kudbettin Kaya, 2010 yılında Ergenekon Davası yargılama sürecini etkilediği iddiasıyla düzenlenen operasyonda dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla 8 kişiyle birlikte gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Kaya hakkında Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay'ın da aralarında bulunduğu 10 kişi ile birlikte ''Ergenekon davası ve soruşturmasını etkilemeye teşebbüs ettikleri'' iddiasıyla dava açılmıştı.

Yargılama sonunda Kudbettin Kaya'nın da aralarında bulunduğu sanıklar beraat etmişti. 

Yorumlar 2 yorum