BIST 2.864
DOLAR 17,93
EURO 18,40
ALTIN 1.039,38
HABER /  GÜNCEL

Ulaştırma Bakanı Arslan Marmaray'a bindi vatandaşı dinledi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ayrılık Çeşmesi'nden Kazlıçeşme'ye kadar Marmaray ile seyahat ederken vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Arslan, vatandaşların taleplerini tek tek not aldırdı.

Abone ol

Ayrılık Çeşmesi durağından Marmaray'a binen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yolcuların yüzündeki tebessümü görmek, onların ağzından kolaylığı dinlemek kadar mutluluk verici bir şey olmadığını söyledi.

çalışmaları hızlandırarak banliyö hatlarını 2 yıl içerisinde hizmete açacaklarını belirterek, "Şu an Marmaray'da günde 181 bin kişi seyahat ediyor. Banliyö hatlarını bitirip bağladığımızda Marmaray şu andakinin birkaç misli yolcu taşıyacak" dedi.GÜNDE 181 BİN KİŞİ SEYAHAT EDİYOR

Vatandaşın bu hizmetten duyduğu memnuniyeti içtenlikle ifade ettiğini dile getiren Arslan, bu memnuniyeti amaçladıklarını aktardı.

Arslan, bugüne kadar Marmaray'da 141,5 milyon kişinin seyahat ettiğini kaydederek, "Şu an günde 181 bin kişi seyahat ediyor. Olağanüstü bir duygu. Günde 219 trenimiz çalışıyor. Marmaray'dan beklentimiz ve insanlarımızın beklentisi çok daha yüksek. Banliyö hatlarını bitirip bağladığımızda Marmaray şu andakinin birkaç misli yolcu taşıyacak. Dünyanın neresine giderseniz gidin kıtaları kesintisiz dünyanın altından birleştiren proje olan Marmaray'ın teknik başarısından bahsediliyor" diye konuştu.

BİR AN ÖNCE BİTİRİLECEK, İSTANBULLULARLA BULUŞULACAK

Banliyö hatlarını yaklaşık 2 yıl içerisinde vatandaşların hizmetine sunmayı amaçladıklarını belirten Arslan, "Açıkçası banliyöler biraz yavaş gidiyor. Bunu hızlandırmak için ilgililerle toplantı yaptık. İstanbullu vatandaşlar da banliyölerin bir an önce bitmesini bekliyor. Bir an önce bitirmek için yoğun çalışıyoruz. İnşallah 2 yıl içinde insanımızın hizmetine sunmuş olacağız" ifadelerini kullandı."Bütün raylı sistemleri birbirine bağlayıp ring haline getirme konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ciddi bir çalışmalarımız var" diyen Arslan, bu gerçekleştikten sonra vatandaşların toplu taşımadan vazgeçemeyeceğini vurguladı.

BAKAN YOLCULARLA MUHABBET ETTİ, TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Arslan, bindiği Marmaray'da Yenikapı durağına kadar vatandaşlarla yolculuk yaptı. Vatandaşlara nereden gelip nereye gittiklerine, ulaştırma hizmetlerinden memnun olup olmadıklarına dair sorular soran Arslan, onların taleplerini de dinledi.

Vatandaşlar da Marmaray'dan çok memnun olduklarını, önceden otobüs, vapur, metrobüs gibi alternatifleri kullanarak iki yaka arasında yolculuk yaptıklarını, şu an sadece Marmaray ile gidebildikleri yerlere önceden aktarmalarla ulaşabildiklerini söyledi.

YOLCULARIN TALEPLERİNİ TEK TEK NOT ALDIRDI

Yolculuklarının çok kısaldığını dile getiren vatandaşlar, şimdi hava muhalefeti, trafik kazası, köprü trafiği gibi gibi olumsuz unsurların kendilerini etkilemediğini, istedikleri saatte Marmaray'a binerek Avrupa ile Asya kıtaları arasında denizin altından yolculuk yapabildiklerini aktardı.

TCDD'de çalışan bir işçinin çocuğu olduğunu belirten genç bir vatandaş da Bakan Arslan'a üzerinde TCDD'nin logosu bulunan anahtarlık hediye ederek kendisiyle bir süre muhabbet etti.

Yolculuk sırasında vatandaşları tek tek dinleyen Arslan, talepleri yanında bulunan yetkililere not aldırdı ve İstanbul'a daha büyük projeler yapacaklarını, ulaşımı daha da kolaylaştıracaklarını söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Devamsızlıklar siliniyor MEB'den flaş karar
Devamsızlıklar siliniyor MEB'den flaş karar
Kiralık Aşk 50. bölüm 2. fragmanı Ömer deliriyor!
Kiralık Aşk 50. bölüm 2. fragmanı Ömer deliriyor!
Kılıçdaroğlu'nu bakın kim koruyacak!
Kılıçdaroğlu'nu bakın kim koruyacak!
Sevgi Birkan yatak görüntüsü sonrası yeni skandal
Sevgi Birkan yatak görüntüsü sonrası yeni skandal
Oruç tutanları tok tutacak yiyecekler 10 öneri
Oruç tutanları tok tutacak yiyecekler 10 öneri
İran'dan Türkiye uyarısı! Uzak durun
İran'dan Türkiye uyarısı! Uzak durun
Bekir Bozdağ açıkladı 152 vekile yargı yolu açıldı!
Bekir Bozdağ açıkladı 152 vekile yargı yolu açıldı!
İSMEK'ten çocuklara yaz kursu
İSMEK'ten çocuklara yaz kursu
İETT'den bilim otobüsü
İETT'den bilim otobüsü
Kilis'te olay açıklama Füze menzilinin çok dışına çıktık!
Kilis'te olay açıklama Füze menzilinin çok dışına çıktık!