BIST 117.741
DOLAR 6,87
EURO 7,84
ALTIN 399,31
HABER /  GÜNCEL

Uçak krizi! Geç kaldı diye bakanı almadılar

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çalışma Bakanı Zeki Çeler, "Geç kaldınız" denilerek uçağa alınmaması nedeniyle olay çıkardığı iddiası ile ilgili olarak, "Geç kalmadım. Ulaştırma Bakanı soruşturma başlatılması talimatı verdi" dedi.

Abone ol

KKTC’den Adana’ya Dünya Engelliler Birliği Kongresi’ne gitmek için Ercan Havalimanı’na gelen KKTC Çalışma Bakanı Zeki Çeler’e, sivil havacılık yetkilileri iddiaya göre, "Sayın Bakan uçağa geç kaldınız, uçağa sizi alamıyoruz" dedi. KKTC medyası, konuyla ilgili olarak Çeler’in VIP görevlilerini azarladığını yazarken, Bakan Çeler, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Uçağa alınmadığının doğru olduğunu" söyledi.

Uçağın 09.15’te kalkışının olduğunu belirten Çeler, "Sivil havacılık görevlileri, görevlerini yapmadı. Alana geç geldiğimi iddia ettiler ama kamera görüntülerinde alana 08.47’de giriş yaptım. Uçak ise 09.30’da kalktı. Önceden uçağın kapısını kapattılar" dedi.

Olay sonrasında Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın da havaalanına geldiğini anlatan Çeler, "Bakan Bey toplantı yaptı ve olay ile ilgili soruşturma başlatılması talimatı verdi" diye konuştu. Çeler ve heyeti, bir sonraki uçak ile Adana’ya gitti. Şirket yetkililerinin de, Çeler ve ekibinden özür dilediği öğrenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Diyanet'ten Fransa'ya çok sert cevap!
Yeni doğan bebeği neden kaçırdığını anlattı
Fıstıklı baklava üretimini durdurdular!
Vatan Şaşmaz cinayetinde flaş gelişme!
Yazıcı, İstanbul'da milletvekili aday adaylarıyla buluştu
Türkiye'nin ilk kadın kaymakamı İstanbul Vali Yardımcılığına atandı
Yorumlar 3 yorum