BIST 4.769
DOLAR 20,15
EURO 21,61
ALTIN 1.257,82
HABER /  GÜNCEL

Twitter'ı karıştıran rezidans! Allah mı yazıyor?

162 metrelik kulesiyle Gaziantep'in en yüksek binasını içinde barındıracak olan projenin mimarisi sosyal medyada ilginç bir tartışmaya konu oldu.

Abone ol

Sosyal medya Gaziantep’te yapılacak bir rezidans projesinin şeklinin Arapça Allah yazısına benzeyip benzemediğini konuşuyor.

Iconova isimli rezidans projesini Gaziantep’te Şireci Grup ve Acarsan Holding yapacak. Şirket yetkilileri ise geometrik şeklinden dolayı mimari olarak bu projeyi seçtiklerini belirtiyorlar.

Şirket yetkilileri projenin geometrik şeklinin hoşlarına gittiğini bu yüzden bu yapıda karar kıldıklarını belirttiler. Yetkililer İstanbul’da bir mimarlık şirketinin projeyi çizdiğini projede Allah yazısı olmuş olsa bile bunun kendileri için bir mahsuru olmadığını ifade etti. İstanbul’daki mimarlık şirketinin ise adı belirtilmedi.

Arapça Allah böyle yazılıyor

162 metrelik kulesiyle Gaziantep'in en yüksek binasını içinde barındıracak olan projenin inşa edildiği 51 bin 916 metrekarelik arsa, öncesinde TOKİ'den Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmiş, düzenlenen ihaleyle de 98 milyon liraya Şireci Grup'a satılmıştı.