BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

TUS sonuçları 2019 açıklanıyor TC ile sonuç sorgulama

TUS sonuçları 2019 ÖSYM tarafından bugün açıklanıyor. 2019 TUS 1. Dönem sınavları ÖSYM tarafından 24 Şubat'ta tek oturumla yapıldı. TUS sınavında adaylara 200 soru soruldu ve 3.5 saat süre verildi. TUS sonuçları TC numarası ile sorgulanacak.

Abone ol

2019 TUS sonuçları bugün ÖSYM tarafından adayların sorgualamasına açılıyor.  ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre Tıpta Uzmanlık Sınavı TUS sonuçları bugün açıklanacak. Peki; TUS sonuçları saat kaçta açıklanacak? Uzmanlık için TUS’a giren doktorlar, bu sorunun cevabını araştırıyor. Ayrıca bugün TUS sonuçları ile birlikte STS Tıp Doktorluğu sonuçları yani Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı sonuçları da açıklanacak. İşte, TUS ve STS sonuçları ile ilgili merak edilen detaylar…

TUS SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK: TUS sonuçları bugün açıklanacak. Uzmanlık için TUS’a giren doktorlar sonuçlara kilitlendi. TUS sonuçları ile birlikte, Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı sonuçları yani STS Tıp Doktorluğu sonuçları da açıklanacak. Adaylar TUS sonuçlarına ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası ÖSYM AİS üzerinden ulaşabilecekler. ÖSYM AİS kullanıcı adı ve şifresini unutanlar e-Devlet üzerinden de sonuçlara ulaşabilecek. TUS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı ise henüz bilinmiyor.

TUS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

TUS yani Tıpta Uzmanlık Sınavı ile ilgili ÖSYM’nin resmi internet sitesinde şu ifadeler yer alıyor:

1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San'atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun, 26 Nisan 2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği (TUEY), Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmeliklerin hükümleri çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde ve üniversitelerin tıp fakültelerinde tıpta uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayların seçme işlemleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yürütülmektedir.

Yeterlik ve yarışma esaslarına dayanan uzmanlık eğitimi giriş sınavlarında adayların, tıp alanındaki temel kavram, ilke ve yöntemleri tanıma, kavrama; bu kavram, ilke ve yöntemler ile düşünme ve bunları belli durumlara uygulama yetilerini yoklayan sorular bulunmaktadır. Mesleki Bilgi Sınavının amacı bu sınav sonucuna göre tıpta uzmanlık eğitimine kabul edilecek adayları seçerek tercihlerine göre mevcut kontenjanlara yerleştirmektir.

ÖNCEKİ HABERLER
Fehmi Koru'dan Bülent Arınç'a cevap
Tüketici güven endeksi Mart ayında yükseldi
Dışişleri'nden Çekya'ya sert tepki: Gerçekdışı, yalan ve iftira
Güney Kore'de gizli kamera skandalı otel odası görüntüler satıldı
Ramazan ayı başlangıcı 2019 ilk oruç ne zaman?
CHP'li belediyenin fıkraları aratmayan merdiveni
Yunan Bakan Georgios Katrugalos'dan kritik Akdeniz açıklaması: Türkiye'nin de hakları var
Ankara'da korkutan yangın! 6 kişi yaralandı
Recep ayı ne zaman bitiyor 27. gecesi hangi güne denk geliyor?
Fortnite çeyrek milyar kullanıcıya ulaşmayı başardı!
Yorumlar