HABER /  GÜNCEL

Türkmenler, PKK'nın astığı Öcalan posterlerini söktü

Kerkük'te Irak ordusunun kontrolü sağlamasının ardından, PKK'lıların astığı Öcalan posterleri indirildi. Posterleri indiren Türkmenler, terlikle vurdukları Öcalan posteriyle poz verdi.

Irak'ın  Kerkük kentinde referandumdan bu yana devam eden kriz önce dün gece operasyona dönüştü.

İran destekli Haşdi Şabi militanları ve  Irak ordusu, kente opersayon düzenleyerek yönetimi IKBY'den aldı. Operasyonun ardından  Kerkük kalesi ve resmi binalardaki IKBY bayrakları indirildi.

PKK'LILAR ÖCALAN POSTERLERİ ASTI

Bağdat ordusunun kente operasyon düzenleyeceği kesinleşince, kente çok sayıda  PKK'lı terörist de akın etmişti.  PKK'lılar,  Kerkük'te ele geçirdikleri bölgelere  PKK flamalarıyla birlikte terör örgütünün elebaşı  Abdullah Öcalan'ın da posterini asmıştı.

TÜRKMENLER  PKK'NIN BAYRAK VE POSTERLERİNİ İNDİRDİ

Merkezi yönetimin kentte kontrolü yeniden almasının ve IKBY birlikleriyle birlikte  PKK'lıları büyük bölümünün de sınır dışına çıkarılmasının ardından bu flama ve posterler de Türkmen birlikleri tarafından yerlerinden söküldü.

ÖCALAN'A TERLİKLE VURDULAR

Abdullah Öcalan'ın büyük bir posterini sökerek yere atan Türkmenler, üzerine bastıkları Öcalan resmiyle pos vererek sosyal medyada paylaştı. Haberler.com'da yer alan habere göre Türkmenlerin, Öcalan'ın yüzünün üstüne bir de terlik koyduğu görüldü.  Irak'ta birine terlikle vurmak, aşağılama ifadesi olarak kullanılıyor. 

Kerkük İl Meclisi'ndeki Kürdistan bayrağı indirildi

CHP'li vekil uyardı: 'Kerkük'teki PKK'lılar...'

ÖNCEKİ HABERLER
ABD Başkanı Trump'tan Kerkük açıklaması
Irak birlikleri kaçan valinin koltuğuna oturdu
Yıldırım ve Kılıçdaroğlu Meclis'te görüşecek
Erdoğan'dan Deniz Baykal'a ziyaret
Barzani'nin partisinden Kerkük çıkışı
Acun Ilıcalı'nın Survivor'a geldiği kırmızı araba olay oldu bakın markası neymiş
Yorumlar 4 yorum