BIST 1.312
DOLAR 7,95
EURO 9,46
ALTIN 469,64
HABER /  POLİTİKA

Türkiye'den Yunanistan'ın taciz iddialarına cevap

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, "Yunan Başbakanı Çipras ve bazı yabancı basın organları tarafından iddia edildiği gibi, Yunanistan Başbakanının bugünkü faaliyetinde, Türk savaş uçaklarının herhangi bir taciz girişimi olmadığı, uçaklarımızın mutat görevlerini icra ettiği öğrenilmiştir" denildi.

Abone ol

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, "Türk jetleri beni taşıyan askeri helikopteri taciz etti" iddiasında bulundu.

Yunanistan Başbakanı Çipras, ülkesinin Bağımsızlık Günü kutlamaları için ziyaret ettiği Türkiye kıyıları karşısındaki Eşek (Agathonisi) Adası'nda yaptığı açıklamada, kendisini taşıyan askeri helikopterin Türk jetleri tarafından taciz edildiğini öne sürdü.

Türk jetlerinin "her zaman olduğu gibi Yunan jetleri tarafından püskürtüldüğünü" de iddia eden Çipras, "Türkiye'nin bu gibi gereksiz ihlalleri anlamsızdır. Boşuna yapılan benzin masraflarıdır" dedi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre;

"Yunan Başbakanı Çipras ve bazı yabancı basın organları tarafından iddia edildiği gibi, Yunanistan Başbakanının bugünkü faaliyetinde, Türk savaş uçaklarının herhangi bir taciz girişimi olmadığı, uçaklarımızın mutat görevlerini icra ettiği öğrenilmiştir"
ÖNCEKİ HABERLER
Savcı'dan Donald Trump'ı sevindiren rapor
Milli Takım'da Emre Belözoğlu şoku!
Bingöl’deki 21 yer "Geçici Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edildi
Jandarma Uzman Onbaşı Emre Tarlacı hayalini gerçekleştirip öldü
Van-Hakkari karayoluna çığ düştü: Mahsur kalan araçlar var
2021 Ramazan ne zaman hangi aya denk geliyor?
Yorumlar 2 yorum