HABER /  GÜNCEL

Türkiye'den Afganistan'daki terör saldırısına kınama!

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Kabil’de Mevlit Kandili’nin idrak edildiği bir toplantıda meydana gelen bombalı saldırı sonucunda çok sayıda hayatını kaybeden ve yaralanan olduğu büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Söz konusu terör saldırısını kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, dost Afganistan Hükümeti'ne ve kardeş Afgan halkına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz" denildi.

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'ın başkenti Kabil'de bir düğün salonunda düzenlenen Mevlit Kandili programı sırasında gerçekleştirilen bombalı terör saldırıyı kınadı.

En az 50 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı saldırıyla ilgili Bakanlıktan yapılan açıklamada, Afgan halkına başsağlığı mesajı verildi.

Afganistan'da katliam: Onlarca ölü var!

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Kabil’de Mevlit Kandili’nin idrak edildiği bir toplantıda meydana gelen bombalı saldırı sonucunda çok sayıda hayatını kaybeden ve yaralanan olduğu büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Söz konusu terör saldırısını kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, dost Afganistan Hükümetine ve kardeş Afgan halkına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Anadolu Efes'in son kurbanı Maccabi FOX oldu!
Elazığ'da FETÖ operasyonu: 8 gözaltı
Öğretmenler Gününde bedava olan kampanyalar neler 2018
Hukukçu Bayhan Siverek için aday oldu
İBB Başkanı Uysal: '2019 bütçesinde en büyük payı ulaşım ve çevreye ayırdık'
5 Ocak sigara fiyatları zam mı geliyor yeni sigara fiyat listesi
Yorumlar