BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,51
ALTIN 463,39
HABER /  GÜNCEL

Türkiye ayağa kalkmıştı! O şehit annesi davadan vazgeçti

Adana'da halk otobüsüne binerken ücretsiz kart bastığı için sürücünün hakaretine uğrayan ve 2.5 lira istenen şehit annesi Zübeyde Tura, mahkemeye dilekçe vererek davadan vazgeçti, sürücüyü affetti.

Abone ol

ADANA'da halk otobüsüne binerken ücretsiz kart bastığı için sürücü tarafından hakarete uğrayan ve 2.5 lira para istenen şehit annesi Zübeyde Tura, mahkemeye dilekçe vererek davadan vazgeçti.
Adana'da 13 Şubat'ta şehit annesi Zübeyde Tura’nın ücretsiz kart göstermesine karşı çıkarak Tura’nın şehit annesi olduğunu belirtmesine rağmen ısrarla 2,5 liralık ücreti isteyen özel halk otobüsü şoförü gözaltına alınmıştı.

Kamuoyunun tepkisini çeken olayın ardından yetkililer devreye girerek olayla ilgili soruşturma başlatmış ve şoför Eren Güngör'ün bağlı bulunduğu kolluk birimine her gün saat 12.33'te giderek, "Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı! Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır atanı; Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı" dizelerinin yer aldığı İstiklal Marşı'nın 6. kıtasının yazılı bulunduğu tablo önünde olacak şekilde imza atması şartı getirilmişti.

Şehit annesi Zübeyde Tura, bugün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ziyaretinde kendisine hakaret eden şoförün büyük pişmanlık ve üzüntü duyduğunu belirtmesinin ardından onu affettiğini ve ilgili mahkemeye dilekçe vererek davasından vazgeçtiğini söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
'Kırmızı fularlı kız'ın anne ve babası için karar çıktı!
Dünyanın en büyük ikinci hayvan bakımevi hizmete açılıyor!
FSM Köprüsü'nün kapatılması davasında karar çıktı
O sapık yakalandı! Daha önce de 5 küçük kız kaçırmış...
Çiftlik Bank lideri Mehmet Aydın'ın ağabeyinin fotoğrafı çıktı
İzmir'de Almanları dolandırdılar! Suç örgütünün mal varlığı dudak uçuklattı
Yorumlar 2 yorum