BIST 10.166
DOLAR 32,29
EURO 35,07
ALTIN 2.411,83
HABER /  GÜNCEL  /  EMLAK

Türk girişimcilerden dünyada bir ilk

Yapılan yatırımla, Türkiye'nin en çok konut satılan şehirlerinden birinde, bir ilke imza atıldı

Abone ol

KONUT AVM Kocaeli’nin en seçkin konut projelerini tek çatı altında toplayarak, konut üreticisi ve tüketicisini bir araya getirmesiyle sadece Türkiye’de değil dünyada da bir ”İlk” olma özelliği taşıyor!

JCI Kocaeli’nin adayı KONUT AVM; 123 ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu (Junior Chamber İnternational) JCI tarafından Kocaeli’ni temsilen en başarılı girişimlere aday gösterildi.

"KONUT ALMAK KOLAY"

Konut AVM de “Konut Almak Kolay” sloganı altında seçkin konut projelerini ve uygun ödeme seçeneklerini bir araya gelirken, bünyesine davet edilen bağımsız teknik ve hukuki danışmanlar da tüketicinin konut alımında bilinçlendirilmesi için çalışmalar yapıyorlar. Konut AVM bünyesinde barındıracağı takas olanakları sayesinde de ikinci el konut piyasası ile işbirliğini mümkün kılıyor.

"TÜRKİYE'DE İNTERNETTE EN ÇOK 'KONUT' KELİMESİNİN ARANDIĞI İL: KOCAELİ"  

Türkiye’de “Ev” kelimesinin arandığı iller sıralamasında Kocaeli ilk 10’da yer alıyor. Ayrıca “Konut” kelimesinin arandığı iller sıralamasında da birinci olan Kocaeli'yi, Ankara ve Eskişehir izliyor. İnternetten konut arama potansiyelinin farkında olan Konut AVM, mütahitlerin uçak bileti gibi konut satabilecekleri bir altyapının da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

İZMİT YATIRIM AMAÇLI KONUTA DA UYGUN

Kendisine gelen taleplerle yönelim istatistikleri çıkartan Konut AVM gayrimenkul geliştiricileri için de önemli bir bilgi kaynağı oluşturuyor. Yapılan anketlere göre İzmit, Yuvacık ve Derince’ye olan talebin toplamın yarısından fazlasını oluşturduğunu gösteren Konut AVM istatistikleri, artan rağbete karşın 3+1 konutun 1+1 e göre 5 kat daha fazla talep gördüğünü kanıtlıyor. Kredi kuruluşları ile yapacakları işbirliği sonucunda artan ve azalan kira fiyatları ile konut değerlerini karşılaştırarak yatırım amaçlı konut alacak tüketicilerin de kararlarına ışık tutacak Konut AVM, Kocaeli'de konuta yatırım yapmak isteyenler için önemli bir kaynak olmaya da aday.