BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Türel Litvanya Fahri Konsolosluğu açılışına katıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Litvanya’nın Alanya Fahri Konsolosluğu’nun açılışı törenine katıldı

Abone ol

Başkan Türel Litvanya’nın Antalya’dan sonra Alanya’da da bir fahri konsolosluk açmasının iki ülke arasındaki dostluğun en önemli göstergesi olduğunu söyledi.

Litvanya’nın Alanya Fahri Konsolosluğu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga, Litvanya’nın Alanya Fahri konsolosu ve Alanya Ticaret Odası Başkanı Mehmet Şahin ile davetlilerin katılımıyla gerçekleşti. 

“2. Fahri Konsolosluğun açılması son derece önemli”
Başkan Türel törende yaptığı konuşmada Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAvuşoğlu’nun Alanya, Antalya ve Türk bayrağının en şanlı şekilde dalgalanmasındaki katkıları için teşekkür etti.  Başkan Türel, Litvanya’nın Antalya’da 2. fahri konsolosluğunu açmasının son derece önemli olduğunu belirterek Alanya’nın hem turizm ve tarım başta olmak üzere pek çok sektörlerde ortaya koyduğu  performansın iftihar vesilesi olduğunu söyledi. Antalya’ya gelen Litvanyalı 95 bin turistin neredeyse yarısına yakınının tatillerini Alanya’da geçirdiğine dikkat çeken Türel, “Litvanyalı misafirlerimiz tatillerini bu güzel ilçemizde geçiriyorlar ve biz de onları en mutlu şekilde ülkelerine göndermenin gururunu yaşıyoruz. Alanya ve Antalya arasındaki mesafenin 100 km’nin üzerinde olması hizmetlerin yerinde ulaşması açısından yerinde hizmeti öncelik haline getiriyor. İşte bu yüzden Antalya’daki fahri konsoloslukla birlikte Alanya’mızda da Litvanya’nın bir fahri konsolosluk açılışına vesile olması iki ülke arasındaki dostluğun da en güzel göstergesidir” dedi. Başkan Türel Litvanya’nın Alanya Fahri Konsolosu olan Alanya Ticaret Odası Başkanı Mehmet Şahin’e görevinde başarılar diledi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Güpegündüz onlarca kişinin gözü önünde gasp
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Hindistan'da otobüs uçuruma yuvarlandı: 11 ölü
Sean Penn Kaşıkçı cinayeti için Hatice Cengiz'e böyle söylemiş
2 kişiyi öldüren zabıta, bakın binaya nasıl girmiş
Sürücüye rekor ceza tam 10 bin TL
Doğalgaz arayacak sondaj gemisinde tarih netleşti
Muhteşem İkili'nin Ela'sı Şive Şenözen kimdir eşi o dizinin yönetmeniymiş
Fenerbahçe şeytanın bacağını kırmak istiyor
Kartal'da kumar oynatılan adrese baskın
Yorumlar