BIST 5.115
DOLAR 20,96
EURO 22,46
ALTIN 1.313,16
GÜNCEL

Trump: Saldırgan hasta ve deli biri

ABD Başkanı Donald Trump, Las Vegas'ta kalmakta olduğu otelden bir müzik festivalini izleyen binlerce insanın üzerine kurşun yağdıran ve 59 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan saldırganı deli ve hasta biri olarak nitelendirdi.

Kasırgaların vurduğu Porto Riko'yu ziyaret etmek için Washington'dan hareketinden önce Beyaz Saray'ın bahçesinde gazetecilerle konuşan Trump, 'Hasta, deli bir adam, birçok sorunu var. Çok çok ciddi araştırıyoruz' dedi. Trump, Las Vegas polisini de överek, 'muazzam bir iş çıkardıklarını' söyledi. Trump, 'Bir trajedi yaşadık. Las Vegas'da olanlar birçok bakımdan bir mucizeydi. Polis teşkilatı olağanüstü bir iş çıkardı' diye konuştu.

Las Vegas'ta yaşananların trajedi olduğunu kaydeden Trump, ABD'de bireysel silah edinme yasalarına ilişkin bir soru üzerine, 'Zaman ilerledikçe silah yasaları hakkında konuşacağız' ifadelerini kullandı. Trump'ın, ABD'de silah satışına kısıtlama getirecek yasa değişikliklerine ilişkin açık konuşmaması, saldırgan hakkında söylediği sözler Amerikan medyasında eleştiri konusu oldu.

Sitene Ekle