BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  GÜNCEL

Travesti ve transseksüelin satırlı kavgası

Kıskançlık nedeniyle çıkan kavgada, çantasından satır çıkaran Korkmaz, bir travestiyi yaraladı.

Abone ol

Bursa'da cinsiyet değiştiren ve transseksüel Öykü Evren Özen, eşinin aşk yaşadığını öne sürdüğü 'Begüm' takma adlı travesti Ali Nizam Korkmaz ile dün akşam önce tartıştı, sonra kavga etti. İddiaya göre çantasındaki satırı çıkartan Korkmaz, kavga ettiği Özen ile olayı ayırmak isteyen E.B. isimli travestiyi yaraladı.

ekran-resmi-2012-08-06,-12.10.39-pm.20120806121117.png

Bursa’da, kısa adı ’Gökkuşağı’ olan Travestileri Transseksüelleri Gayleri ve Lezbiyenleri Koruma Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme Derneği’nin Başkanlığını yapan Öykü Evren Özen, 2006 yılının kasım ayında, bankadan kredi çekerek 15 bin TL’ye Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ameliyatla kadın oldu.

’Ömer’ olan adını ’Öykü’ olarak değiştiren Özen, pembe nüfus cüzdanı aldı. Öykü Evren Özen ameliyat sonrası 7 Temmuz 2007 tarihinde, 12 yıllık sevgisi Mehmet Özen ile travesti arkadaşlarının katıldığı düğünle evlendi.

KISKANÇLIK NEDENİYLE İNTİHARA KALKIŞMIŞTI

Eşini kıskanması ile tanınan ve bu nedenle bir kez intihara kalkışan Öykü Evren Özen, bir süre önce eşinin kendisini, ’Begüm’ takma adlı travesti Ali Nizam Korkmaz ile aldattığını öğrenince, iddiaya göre Korkmaz’ı ölümle tehdit etti.

Bunun üzerine hakkında ceza davası açılan Öykü Evren Özen beraat etti. İddiaya göre AIDS’li olan E.B isimli travesti arkadaşı ile Arap Parkı’nda oturan Özen, bu sırada yanlarından geçen, eşinin aşk yaşadığı öne sürülen Korkmaz ile tartışmaya başladı.

Küfürleşme sonrası kavgaya dönüşen olayda iddiaya göre çantasındaki satırı çıkartan Korkmaz, kavga ettiği Özen ile olayı ayırmak isteyen E.B. isimli travestiyi yaraladı.

Hastaneye giden ve ayakta tedavi olan Özen ile E.B. taburcu edildi. Öykü Evren Özen’in Çarşı Polis Merkezi’ne şikayet etmesi üzerine Ali Nizam Korkmaz gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.