BIST 5.062
DOLAR 19,06
EURO 20,64
ALTIN 1.217,47
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

iPhone kullananlar dikkat!

Teknoloji devi Apple'ın yaratıcılarında Steve Wozniak, iPhone ve iPad'ler aracılığıyla bütün kişisel bilgilerinin internette depolanması fikrini desteklemediğini söyledi

Abone ol

iCloud benzeri servisleri kullananlar, üye oldukları andan itibaren sahiplik haklarını başka birisine devretmeyi kabul ediyor. Steve Wzniak bu duruma dikkat çekmek için önemli açıklamalarda bulundu.

Kullanıcıların iCloud gibi bir servis sayesinde sahip olduğu her şeyi tek bir yere upload etmesini “tüyler ürpertici” olarak nitelendiren Wozniak, bu konu hakkında çok fazla endişeli olduğunu söyledi. Apple'ın yaratıcısı, “Dehşet verici olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki 5 yılda çok korkunç problemler çıkartacak gibi görünüyor” dedi.

Techradar.com'da, Apple'ın yaratıcısı iCloud gibi uygulamaları kullanmayı tercih etmiyorsa, servisin ne kadar güvenli olabileceğini sorguluyor.

BİLGİLERİNİ iCLOUD'TAN ÇALMIŞLARDI

Geçtiğimiz günlerde Gizmodo.com'un 415 bin takipçisi bulunan Twitter hesabını çaldırdığı için suçlanan eski muhabir Mat Honan, hackerların mail ve twitter bilgilerine bir Apple teknisyeni sayesinde iCloud'tan eriştiğini öne sürmüştü.