BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
HABER /  GÜNCEL  /  OTOMOBİL

TOYOTA'da hedef 8Toyota'da hedef 800 bin

Toyota Türkiye, 2012 için rekor hedefi açıklamaya hazırlanıyor.

Abone ol

TOYOTA Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt , Adapazarı'nda Toyota Servisinin açılışında, geçen yıl 864 bin hafif ticari ve binek otomobil satarak satış rekoru kıran Türkiye otomobil pazarının bu yıl 800 binlere yakın bir satış gerçekleştirmesini beklediklerini söyledi.

Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, Sakarya'da hizmete giren Toyota'nın Türkiye'deki 55'nci plazası 'Toyota Plaza Sandıkçı'nın açılış törenine katıldı. Bozkurt, tören öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırken Toyota'nın 4 yıldır en çok müşteri menmuniyeti olan marka olduğunu söyledi. Bozkurt, Toyota olarak bütün hedefler önemlidir, ama bir numaraya hep müşteri memnuniyetini koyarız Toyota olarak. Zaten bunun neticesinde de 4 yıldır Türkiye'de bağımsız bir kalite derneğinin yaptığı araştırmada otomotiv sektöründe müşterisini en çok memnun eden marka seçiliyor Toyota Türkiye. 4 yıldır üst üte değişmez şampiyonuz" dedi.

COROLLA GERİ GELİYOR

Ali Haydar Bozkurt gelecek yılın ikinci yarısında Corolla'nın yeniden Türkiye'de üretileceğini belirterek şunları söyledi:

"Bu anlamda uzun süredir beklediğimiz karardı. Böyle bi  karar aldığı için de Toyota'ya minnettarız. Doğru bir karardı. Özellikle Türkiye'de corolla çok önemli ve Türkiye'deki fabrikanın kapasitesinin artırılması, kapasitesinden daha verimli faydalanmak doğru bir karardı. Bu karardan dolayı hepimiz çok memnunuz. Türkiye'ye önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Önümüzdeki yılın ikinci yarısında corollanın banttan çıkmasını heyecanla bekliyoruz."

Bu yıl 800 bin satış hedeflediklerini söyleyen Ali Haydar Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün Avrupa'nın durumu malum. Bu anlamda Türkiye'nin geleceği çok iyi görünüyor. Bunun bizim sektörümüze ve endüstrimize de yansımaları aynı şekilde olumlu olacaktır diye düşünüyorum. Önümüzdeki bir kaç yıl daha dikkatli gidilecek. Yine yaşadığımız bu seyirde gidecekbir otomotiv pazarı bekliyorum. Bu yıl 800 binlere yakın bir rakam bekliyoruz. Gelecek sene de aşağı yukarı bunun gibi olacaktır diye düşünüyoruz. Mevcut koşullar böyle devam ederse 2014-1015'den sonrası ile ilgili de tekrar büyüme trendine giden bir otomotiv sektörü bekliyoruz."