HABER /  MAGAZİN

Tolga Karel ABD dönüşü gözaltına alındı!

Bir süredir Amerika'da yaşayan oyuncu ünlü Tolga Karel, bugün İstanbul'a gelişinde Atatürk Havalimanı'nda pasaport kontrolünden geçerken hakkında açılan bir davada ifade vermediği gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.

Abone ol

Bir süre önce Amerika'ya yerleşen ünlü oyuncu Tolga Karel, bugün Chicago'dan İstanbul'a gelişinde Atatürk Havalimanı'nda pasaport kontrolünden geçerken hakkında açılan bir davada ifade vermediği gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı. Sanatçı, 1 yıl önce trafikte yaşanan bir tartışma nedeniyle açılan davada ifade vermediği savcılığa götürüldüğünü söyledi.

Karel buradan da ifade vermek üzere polis nezaretinde Kartal Adliyesi'ne götürüldü. Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü'ne götürülen Karel, burada gazetecilere trafikte yaşadığı bir tartışma sonrası açılan davada ifade veremediği için savcılığa götürüldüğünü bildirdi.

Karel, “Bir yıl evvel trafikte bir tartışma olmuş. Ben bir yıldır burada olmadığım için savcı ifademi istemiş. Savcıya ifade veremediğim için ülkeye girerken memur beyler ifadeyi vermem açısından savcılığa götürecekler. İfademizi vereceğiz. Onun dışında bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Trafikte sen yol verdin ,ben yol vermedim tartışmasından dolayı. Savcıya ifade verdikten sonra çıkacağız inşallah“ dedi.

SERBEST BIRAKILDI

ABD'den dönüşünde Atatürk Havalimanı'nda hakkında bulunan yakalama kararı kapsamında gözaltına alınan oyuncu Tolga Karel, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. 

Annesiyle birlikte tarifeli uçakla ABD'nin Chicago kentinden İstanbul'a gelen Karel, pasaport kontrolünden geçtikten sonra hakkında tehdit suçundan açılan bir dava kapsamında çıkarılan yakalama kararı uyarınca gözaltına alındı.

Polis nezaretinde havalimanında bulunan Emniyet Şube Müdürlüğüne götürülen Karel, işlemlerin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Karel, burada ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
4 askerimizi şehit eden hain İzmir'de yakalandı
Antalya'da flaş karar: Açık alanda alkol yasaklandı!
Referandumun kesin sonuçları açıklandı
Putin'den Kuzey Kore çağrısı: 'Savaş söylemleri...'
Külünk'ten AB'ye referandum mesajı
AÖF sınav tarihleri 2020 ne zaman online sınav tarihi
Yorumlar 1 yorum