HABER / EMLAK

TOKİ 21 ildeki 4 bin 476 ucuz konutu satıyor!

Dar gelirli ve emeklileri ev sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 21 ildeki 4 bin 476 konutu satışa çıkardı. Projedeki konutlar için en düşük taksit bedeli 304 TL olarak belirlendi.

Dar gelirli ve emeklileri konut sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 21 ildeki 4 bin 476 ucuz konutu satışa çıkardı.

Kırklareli, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Ankara, Kırşehir, Niğde, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Muş, Malatya, Gümüşhane, Sivas, Tokat, Yozgat, Samsun Kastamonu, Zonguldak'ta yer alan konutlar için en düşük taksit bedeli 304 TL olarak belirlendi.

Gelir şartı 4 bin 500 TL 
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan konut alabilmek için evin olduğu il ya da ilçedeki Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmak gerekli. Bu konuyla ilgili olarak ‘444 86 54’ numaralı ‘Alo TOKİ’ hattı aranıp gerekli bilgi alınabiliyor. Dar gelirliler için hayata geçirilen konutlardan almak isteyen vatadandaşlarda, ‘hiç evi olmamak’, ‘ev alınacak ilde bir yıl ikamet ediyor olmak’, ‘aylık hane geliri en fazla 4 bin 500 Türk Lirası olmak’ gibi şartlar aranıyor. 

Yorumlar3 yorum