BIST 1.205
DOLAR 7,89
EURO 9,28
ALTIN 482,04
HABER /  EKONOMİ

TMSF'den Dumankaya için flaş karar! Sahipleri FETÖ'cü çıkmıştı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Dumankaya şirketleri tasfiye ediliyor. TMSF konuyla ilgili açıklama yaptı. Dumankaya şirketlerinin sahibi Halit Dumankaya FETÖ'cü olmakla itham edilmiş şirketlerine el konulmuştu.

Abone ol

TMSF, Dumankaya Holding ve bağlı şirketler ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. TMSF açıklamasına göre, Dumankaya'nın 6 şirketi tasfiye edilecek.

Konu ile ilgili TMSF'den yapılan açıklamada Dumankaya Grubu şirketleri için tasfiye sürecinin başlatıldığı belirtildi. Açıklamanın devamında "Grup Şirketlerinin tasfiyesine ve sicilden terkin olunmasına dair hazırlık işlemleri ile ilan ve bilançonun hazırlanması işlemlerine yönelik olarak 6758 sayılı Kanunun 19’ncu Maddesinin Uygulamasına İlişkin Usul ve Esaslar hükümleri gereği şirketin hazırlanacak bilançosu esas olmak üzere;

ALACAKLI OLANLAR BİLDİRSİN

Şirketlerden alacaklı olanlar ile menkul ve gayrimenkulleri üzerinde istihkak iddiasında bulunanların yazılı alacak ve istihkak iddialarını kaydettirmeleri ve senet, defter özeti ve benzeri delillerin asıl veya tasdikli suretlerini tevdi etmeleri, Şirkete borçlu olanların kendilerini ve borçlarını bildirmeleri; Hazırlanacak sıra cetvelinin tebliğini esas adreslerini bildirmeleri ve tebliğ masrafını vermeleri gerekmektedir" denildi.

ŞİRKET MALLARINI ELİNDE BULUNDURANLAR...

Halit Dumankaya kimdir nereli Dumankaya'nın sahibi eşi çocukları

TMSF'nin konu ile ilgili açıklamasının devamında "Şirket mallarını her ne suretle olursa olsun ellerinde bulunduranların; o mallar üzerindeki kanuni hakları saklı kalmak şartıyla bunları şirket yönetim kurulu emrine tevdi etmeleri, etmezlerse rüçhan haklarından mahrum kalacakları, yukarıdaki hususları yerine getirmeyen ilgililer hakkında şirket kayıtlarında yer alan bilgiler kapsamında işlem işlem tesis edileceği; hususları da dikkate alınarak ilandan itibaren bir ay içinde yapılacak bildirimlerin aşağıda yer alan tebligat adresine yapılması ilan edilir" denildi.

Tasfiye edilecek şirket ünvanları: 
1) Dumankaya Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş.
2) Dumankaya Holding A.Ş.
3) Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme A.Ş.
4) Dumankaya ve Mazaya İnşaat A.Ş.
5) Shov Oto Sanayi ve Ticaret A.Ş.
6) Dumankaya Teknoloji A.Ş.

ÖNCEKİ HABERLER
KPSS başvuru parası ne kadar-hangi bankaya yatırılacak 2018
TBMM'de 3 partiden Filistin için ortak bildiri
Suudi Arabistan'dan İsrail hamlesi
Sahurda ne yersek tok tutar bu ikisini yemeyin acıkır ve susarsınız
AYM eski üyesinden Zühtü Arslan ve Haşim Kılıç ifadesi!
Çukur 100. bölüm ilk sahne: 4. sezon 8. bölüm
Yorumlar 2 yorum