BIST 1.524
DOLAR 7,48
EURO 9,05
ALTIN 441,45
HABER /  EKONOMİ

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan kadınlar için özel paket

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yüzde 51'i kadın çalışanı olan şirketler için yeni bir finansman paketi açıklayacaklarını söyledi.

Abone ol

İstanbul'da "Türkiye Girişimci Kadın Buluşması" gerçekleştirildi. Burada konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kadınlara özel bir istihdam paketi açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan etkinlikteki konuşmasında, Bakanlık olarak kadınların iş gücüne katılımına verdikleri önemden bahsederek, bu alanda destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Toplantı kapsamında kadın girişimcilere ihracat yapabilmeleri için destek vereceklerini açıklayan Pekcan, yeni uygulamaya ilişkin şu bilgileri verdi:

 "Günün asıl müjdesine geliyorum. Kadınlarımızı, kadın girişimcilerimizi ihracatçı yapmak için onların finansman desteğine ihtiyacı var. Biz bunu teminen, Eximbank da burada, QNB Finansbank ile beraber kadın girişimcilerimiz, kadın ihracatçılarımız için, yeni bir finansman paketi açıklayacağız.

Yüzde 51'i kadın olacak
Bugün saygıdeğer hanımefendinin himayelerinde, onun huzurunda genel müdürlerimiz bu imzayı atacak. Bu kredi, yüzde 51'i kadın olan şirketlerimize, firmalarımıza, ihracat kaydıyla verilecek ve toplamda 200 milyon dolar, ilaveten 100 milyon TL. Kadının ekonomik olarak güçlenmesi demek, toplumsal refahın kesin olması demek. "

Toplantı çerçevesinde söz konusu açıklamanın hayata geçmesini sağlayacak imzalar, QNB Finansbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım tarafından atıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Elon Musk'tan Rusya itirafı geldi
ALES ödemesi hangi bankaya yapılacak kaç para?
Yeni askerlik sistemi nedir bedelli ücreti kaç para artacak mı?
Erzincan'da kadınlar için gökyüzünden karanfil atıldı
TOKİ konutları başvuru şartları neler TOKİ başvuru formu-2019
Kızına eş arayan Taylandlı iş adamı pes etti
Yeni askerlik sistemi 2019 bedelli askerlik kaç para olacak?
Vatan Şaşmaz’ın cesedinin görüntülerinin yayılması davasında karar çıktı
Trump'ın gafı sonrası Apple CEO'su Tim Cook'tan olay hareket
AÖF sınav tarihleri 2019 AÖF vize sınavı ne zaman?
Yorumlar 2 yorum