BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,57
ALTIN 496,77
HABER /  DÜNYA

THY'den Afrika'da yeni hat

THY, Kongo'nun Pointe Noire şehrine tarifeli seferleri haftada üç frekans olarak icra edecek.

Abone ol

Türk Hava Yolları (THY), Kongo'nun Pointe Noire şehrine tarifeli sefer başlattı. THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Orta Afrika ülkesi Kongo'nun ikinci büyük şehri olan Pointe Noire, THY'nin Afrika Kıtası'ndaki 58. destinasyonu olarak uçuş ağına eklendi.

Pointe Noire kentine haftada üç frekans olarak Librevil (Gabon) aktarmalı sefer icra edecek THY, Atlas Okyanusu kıyısında kurulu liman şehri ile birlikte uçuş ağını 125 ülke ve 313 destinasyona çıkarttı. THY, aynı zamanda Afrika Kıtası'nda en çok noktaya uçan hava yolu şirketi unvanını da pekiştirdi.

Pointe Noire hattının açılışı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan THY Satış Başkanı (2. Bölge) Kerem Sarp, Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı olarak, Afrika'da en çok noktaya uçan hava yolu şirketi unvanını, bu kıtadaki büyüme stratejisi doğrultusunda koruduklarını kaydederek, "Yeni uçuşlarımız, Kongo ile halihazırda var olan kültürel temaslarımızı artırmamız noktasında da bize yeni fırsatlar tanıyacak. Gelecek dönemde Türk misafirperverliğini ve kesintisiz seyahat deneyimini daha geniş bir coğrafyaya ulaştırmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara'da iş makinesiyle 60 kişi kurtarıldı
Torununun düğününe giderken öldü
Audi Cup'ta Real Madrid'i yenen Tottenham finale çıktı
İstanbul Sultangazi'de yaşlı kadını sahte para ile dolandırdı
Von der Leyen AB'yi yeniden dengelemek istiyor
Yıldız Holding’in stratejik dönüşümüne Melih Yalçın liderlik edecek
Yorumlar 1 yorum