BIST 8.941
DOLAR 31,53
EURO 34,24
ALTIN 2.121,60
HABER /  GÜNCEL

THY 2 bin yolcuyu otelde ağırladı!

İstanbul'da, kar yağışı dolayısıyla havayolu ulaşımındaki aksamalar devam ediyor. Türk Hava Yolları uçuşu gerçekleşmeyen 2 bine yakın yolcuyu otellerde misafir etti.

Abone ol

Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından, farklı havayolu şirketlerince yurt içi ve yurt dışına yapılması planlanan 300'den fazla tarifeli seferin iptal edilmesi üzerine, uçuşu gerçekleşmeyen 2 bine yakın yolcu, THY tarafından otellerde misafir edildi.

Yılbaşı dolayısıyla otellerde yer kalmaması üzerine ise THY, yolcuların rahat dinlenmesi için havalimanlarında yastık ve battaniyelerin bulunduğu bölümler hazırladı.

THY ayrıca gün boyu havalimanlarında bekleyenlere 10 bin kişilik ikramda bulundu.

Bazı yolcular ise sefer iptalleri dolayısıyla görevlilere tepki gösterdi.

Havalimanlarındaki çalışmalar

Kar yağışının etkili olduğu Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarının apronlarında, Devlet Hava Meydanları İşletmesinin (DHMİ) karla mücadele araçlarının kar küreme çalışmaları, özel yer hizmetleri şirketlerinin de uçaklarda buzlanmayı önleyici ve çözücü sıvı uygulaması devam ediyor.

Atatürk Havalimanında yer hizmetleri veren Turkish Ground Services (TGS) de aksaklık yaşanmaması için apronda kurduğu mobil ofisle çalışmalarını sürdürüyor.

UÇAK SEFERLERİNDE İPTALLER 300'Ü GEÇTİ

Kar yağışı nedeniyle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında iptal edilen seferlerin sayısı 300'ü geçti. İki havalimanından bugün ve yarın yapılacak seferlerde de iptaller arttı.

İptal edilen sefer sayısı Türk Hava Yolları'nda  242'ye, Pegasus Hava Yolları'nda da 74'e yükselirken, Anadolujet Hava Yolları'nın 10, Onur Air'in ise 13 seferi iptal oldu