YAZARLAR

Teröriste sponsorluk!

Noktasına, virgülüne dokunmadan sayfama aldığım aşağıdaki mesajı dikkatle okumanızı rica ediyorum:

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Noktasına, virgülüne dokunmadan sayfama aldığım aşağıdaki mesajı dikkatle okumanızı rica ediyorum:

"Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bekir Kaya; iyi ve disiplinli avukattı. Van’da dürüst, ağır deprem yıkımından sonra çok zor koşullarda başarılı başkanlık yaptı. Yerine kayyum atandı, adil olmayan biçimde tutuklandı, yargılandı, yargılanıyor. Tümü hukuksuzdur."

Sizce bu mesajı kim yayınlamış olabilir?

HDP'den herhangi bir siyasetçi mi? Ya da Kandil'den bir terörist mi?

Hayır, ikisi de değil. Mesajın sahibi, CHP'nin terörist sevici Milletvekili Sezgin Tanrıkulu. 

"Terörist sevici" dememi, ağır bir itham olarak yorumlayabilirsiniz ama inanın değil. Tanrıkulu'nun savunduğu yaratığın suçunu anlatınca bana hak vereceksiniz. 

Hatırlar mısınız bilmem...

2016 yılının haziran ayında, Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Van Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne bombalı araçlarla terör saldırısı düzenlenmişti. 

Olaydan hemen sonra emniyet güçlerinin yaptığı operasyonlarda yakalanan teröristlerin tamamının HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştığı, bombalı saldırıda kullanılan araçların da belediyeye ait olduğu ortaya çıkmıştı. 

Araçlarda yapılan aramada, 1 roketatar, 2 el bombası, 2 roketatar mühimmatı, 4 roketatar fişeği çok sayıda örgütsel doküman ve mühimmat ele geçirilmişti.

İşin asıl bomba tarafı ise, dönemin Van Belediye Başkanı olan HDP'li Bekir Kaya'nın da bizzat işin içinde olduğuydu. Soruşturma sürecinin ardından teröristlerle beraber Belediye Başkanı Bekir Kaya da tutuklanmış ve hapse gönderilmişti.

CHP'li Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, twitter üzerinden yayınladığı mesajda işte bu teröristi, bu yaratığı savunuyor. 

Bu teröristin adil olmayan biçimde tutuklandığını ve yargılandığını belirterek yargılamanın hukuksuzluk olduğunu utanmadan dile getiriyor. 

Canına yandığım ülkemin hâkim ve savcıları da bu sahneyi bir aşk filminin final sahnesiymiş gibi izlemekle yetiniyor.

Aklım, hafızam almıyor.

Yani hâkim ve savcılarımız kusura bakmasın ama bu mesajın, bu açıklamanın suç unsuru teşkil edecek bir tarafı yok mu gerçekten?

"Teröre ve teröriste destek vermek" suç ise, bu suçu işlemenin kanlı, canlı örneği olarak karşımızda duruyor Sezgin Tanrıkulu. Yargıya, "Bu adamı tutuklayın, hapislere atın" diye akıl vermek haddime değil de...

Be birader!

Söylenen sözler bir soruşturmayı, bir kovuşturmayı hakketmiyor mu yani? 

Yoksa vekillerin istediği terör örgütünü savunması ve desteklemesi suç kapsamına girmiyor mu? 

Bir başka milletvekili ise Ahmet Şık...

Cumhuriyet Gazetesi'ndeki terör savunuculuğundan sonra istifa edip HDP'den milletvekili olmuştu malumunuz. 

O da konuştuğu bir Avrupa kanalında, "Euro 2024'ün ev sahipliğinin Türkiye'ye verilmesi yanlış olur" diyor ve vekili bulunduğu ülke hakkında kara propaganda yapıyor.

Bu adam ki geçmişte Türkiye için "Devletiniz mafyadır" demiş, "Katildir" demiş ve ağzına gelen hakaretleri sıralamış. Şimdi ise ülkesi aleyhinde konuşabilmek için Avrupa kanallarını dolaşıyor.

Pardon ama bu adamın devlet ve millet düşmanı olduğunu ispatlaması için daha ne yapması gerekiyor. Pardon ama hesap sorulabilmesi için bu adamların daha nasıl bir ihanet sergilemeleri gerekiyor? 

Bu nasıl bir devlet anlayışıdır arkadaş?

Bu nasıl bir devlet anlayışıdır ki benim evimi, ocağımı ve dahi ülkemi bombalayan, askerimi, polisimi acımadan katleden teröristlere ve onların destekçilerine devletin bizzat kendisi maaş bağlıyor. 

Hem de benim ve benim gibilerim vergileriyle...

Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır ki devlet, teröriste, teröristlik yapabilmesi için bizzat sponsor oluyor. Nereye kadar sürecek bu kanlı sponsorluk?

Biri bir açıklama yapsın Allah aşkına!

Yorumlar 35 yorum