YAZARLAR

Telgraf...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na tebrik telgrafı göndermesine içerleyen AK Partililer, "Niye o adamı tebrik ettin Reis?" diye soruyor.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden genel başkan seçilmesi YılmazÖzdil'i çileden çıkarmış.

 "CHP genel başkanı 'kaybedenler kulübü'tarafından seçiliyor. Kılıçdaroğlu'nun devamlı kaybetmesinerağmen, devamlı genel başkan seçilmesinin sebebi budur"diyor. 

Sadece eleştirmekle kalmıyor, herkesin aklınıkarıştıran delege yapısına da dikkat çekiyor. 

"CHP Çanakkale'de 135 bin oy alıyor. Çanakkale'nin 8 delegesivar.
Adıyaman'da 35 bin oy alıyor. Adıyaman'ın 10 delegesivar.

CHP Edirne'de 150 bin oy alıyor, 4 delegesi var. Bingöl'desadece bin oy alıyor, 5 delegesi var.

CHP küçücük Bartın'da 36 bin oy alıyor, 4 delegesi var. KocamanDiyarbakır'da 12 bin oy alıyor. 20 delegesi var.

CHP Hatay'da 307 bin oy alıyor, 20 delegesi var. Mardin'deŞırnak'ta  Iğdır'da Batman'da toplam 23 bin oy alıyor, 41delegesi var.

CHP Tunceli'de 14 bin oy alıyor, 4 delegesi var. Van'da 6 bin oyalıyor.
15 delegesi var. 
CHP nerede az oy alıyorsa, oranındelege sayısı daha fazla. Bunun sırrı nedir?" diye soruyor.Oysa bu sorunun cevabı çok basit...

CHP yönetimi, "Seçtiğimiz delegeler o bölgede bizeçalışsın. HDP'den oy devşirelim. Çanakkale, Edirne, İzmir veHatay'da çalışmasak da olur. Çünkü oradakiler zaten bizeveriyor" düşüncesiyle hareket ediyor. 

Tunceli'ye niye fazla delege versin adam?

Zaten oradakiler mezhepsel düşüncelerle bana veriyor diyedüşünüyor. Bir başka deyişle, garanti gördüğü seçmeni"koyun" yerine koyuyor.

Tuhaf olan şu ki bu bölgelerdeki insanlar da yapılanmuamelenin farkında olmasına rağmen sandıkta oyunu "Tıpıştıpış" CHP'ye veriyor. 

Soru soran gazetecilerden biri de Hürriyet'ten Ahmet Hakan.

"CHP’de adamlar ve de kadınlar hiç değilse öyle ya da böyleadaylı, çekişmeli falan kurultay yapıyorlar. En küçük birnahiyecikte bile iki adaylı kongreye geçit vermeyen AKParti’nin “CHP ve demokrasi” konusunda bir şeysöylemeye hakkı var mı?"

Var, olmaz olur mu hiç?

CHP'de adamların ve de kadınların öyle ya da böyle çok adaylı,çekişmeli kurultay yaptıkları doğrudur. Ama bu kurultaylarda masave sandalyelerin havalarda uçuştuğu, yumrukların konuştuğu,herkesin birbirine ana avrat dümdüz gittiği de ekranlarda naklenizlediğimiz bir durumdur. 

Bu bir...

İkincisi...

CHP'nin başında 8 seçim yenilgi alarak rekor kırmış bir siyasimevta var. AK Parti'nin başında ise zafer konuşması yapmak için birsigara tiryakisinden daha çok balkona çıkmış bir lider var. Egirdiği tüm seçimlerden zaferle çıkan bir liderinkarşısına aday çıkarılmasını beklemiyorsun değil mi?

AK Parti'de, başka hiç bir partide olmayan bir kural, birsiyasi gelenek vardır.Bunu sen de en az benim kadar iyi biliyorsunSevgili Ahmet Hakan.

O kurala göre, üst makamlara talip olunmaz. Ancak lidertarafından bu makamlarda bir görev verilirse kabuledilir.

Kaldı ki...

O lider partisinin kurucusu ve milyonları arkasındansürükleyen gerçek bir oy deposu. Bu lider, "Ben kendiekibimi kurup, onunla yola devam edeceğim" diyor. Birteknik direktör gibi oyundan düşeni kenara alıyor, başarıya hasretolanları sahaya sürüyor. Ve bu işi de çok ama çok iyiyapıyor. 

Ha...

CHP'deki çok adaylı, çekişmeli seçimlerin nedenini söyleyeyim.

PKK emreder "Siha'cı Sezgin" gelir, DHKP-C emrederCanan Kaftancıoğlu seçilir. Fetö baskı yapar, Zaman'ın önünde nöbettutan vekil ve başkanlar öne çekilir. İtiraz edenler de"Kaset" maharetiyle gönderilir.

Yani mesele demokrasi falan değil, bildiğin terör örgütlerine boyuneğmedir!

***

Bir cevap da AK Parti seçmenine verip yazıyı toparlayayım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na tebrik telgrafıgöndermesine içerleyen AK Partililer, "Niye o adamı tebrikettin Reis?" diye soruyor. 

Alemsiniz vallaha ya!

Erdoğan'ın yeryüzünde tebrik etmesi gereken bir tek canlı var ise oda Kemal Kılıçdaroğlu'dur kardeşim!Çünkü Kılıçdaroğlu CHP'yi geri taşıyacak ve bir sonrakiseçimlerde meydanı AK Parti'ye bırakacak yeganepolitikacıdır.

Bu adamı tebrik etmeyecek de beni mi tebrik edecek? 

Bazıları da soruyor, "Vay efendim, bu devirde nedentelgraf göndermiş?" diye...

 Ziyniyet olarak 1940'larda kalmış bir partiye ancaktelgraf yakışırdı da ondan... Whatsapp mesajı atmasınıbeklemiyordunuz herhalde?

Dipnot: Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'ninistediği müziği CD'sini salonda çaldırmamış. Müzik CD'si işineyaramadığı içindir. Bel altı kaset olsa ne yapar ederyayınlatırdı!

Yorumlar29 yorum