BIST 10.895
DOLAR 32,19
EURO 34,95
ALTIN 2.506,71
HABER /  GÜNCEL

Tekirdağ'da yaşlı yolcular coştu

Tekirdağ Özel Halk Otobüsleri, 2015 yılı Nisan ayı içerisinde 190 bin 65 yaş üstü vatandaşı ücretsiz taşıdı.

Abone ol

Tekirdağ Taşımacılık A.Ş.'a (TETAŞ) bağlı özel halk otobüsleri, TBMM'nin Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen torba yasa kapsamında 65 yaş üstü vatandaşları şehir içi yolculuklarında ücretsiz taşıyor. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, verilen kartlar ve kimlik göstermek suretiyle ücretsiz taşımacılık hizmetinden faydalanıyor.

NİSAN AYINDA 190 BİN

Tekirdağ Taşımacılık A.Ş. (TETAŞ) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gün, 65 yaş üzeri ücretsiz kartlar ve kimlik göstermek suretiyle sadece 2015 yılı Nisan ayında otobüslere 190 bin biniş yapıldığını söyledi.

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa'da taşımacılık yapan özel halk otobüslerine 65 yaş üzeri kartlarla gereğinden fazla keyfi biniş yapıldığını belirten Yönetim Kurulu Üyesi Gün, bu durumdan sadece firmanın değil diğer vatandaşların da rahatsız olduğunu dile getirdi.

Gün, sadece Nisan ayında 65 yaş üstü 190 bin biniş olduğunu belirterek, "65 yaş üzeri vatandaşlarımızın ücretsiz binişe geçen yıl mayıs ayında başladı. Bugüne kadar toplam 65 yaş ve üzeri araçlarımıza binen sadece Nisan ayında 190 bin. Devletimizin bu konuyla ilgili bir çalışmaları var. Bu torba yasada da geçti. 65 yaş bütün hepsini bütün ücretsiz binişlerin bedelinin belediyeler üzerinden işleticilere verilmesine karar verilmiştir. Ama ne kadar verilecek neye göre verileceği henüz belli değil. Şu ana kadar bize açtığı yaralar çok büyüktür. Bu sadece 200 bin kişilik Tekirdağ'dadır. Diğer büyük illerimizi düşünemiyorum bile" dedi.
Bütün yaşlıların baş tacı olduğunu ama 65 yaş üzeri ücretsiz kartların gerektiği kadar kullanılmasını ifade eden Gün, "Onlar hepimizin baş tacı. Biz de yarın öbür gün o yaşları göreceğiz, yaşlanacağız. Bizim de analarımız, babalarımız, dedelerimiz var. Hepsi başımızın tacı. Fakat lüzumsuz kullanmadan dolayı biz çok büyük zahmetler çekiyoruz. Lüzumsuz kullanmayı biraz azaltırsak biz de vatandaşlarımız da daha rahat edecektir" ifadelerini kaydetti.