YAZARLAR

Tek Hilal yetmez!

Türk Silahlı Kuvvetleri, günü geceye devrettiğimiz saatlerde teröristlerin sınırla bağlantısını kestiğini açıkladı. Yani ilk Hilal'i çizdi!

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Zeytin Dalı Operasyonu'nda 38'inci günü geride bıraktık.Sivillerin zarar görmemesi için yavaş hareket eden Türk SilahlıKuvvetleri, günü geceye devrettiğimiz saatlerde teröristlerinsınırla bağlantısını kestiğini açıkladı.

Yani günlerdir konuşulan 'Hilal Rotası'nıtamamlandı. 

Pek çok kişi Hilal taktiği diyor ama ben özellikle 'HilalRotası' demeyi tercih ediyorum. 

Çünkü Hilal taktiği dediğin, meydan savaşında olur.Karşımızdaki ciğersizler delikteki fare gibi saklandığıiçin bir meydan muharebesi yok ortada...

Zoru gördüğünde etek fistan giyen bir korkaklar çetesi var, okadar!

Bundan sonrası kuşkusuz biraz daha meşakkatli olacak. Operasyonyine aynı hızında ilerleyecek lakin meskûn mahalleregirilecek. 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kahramanmensupları gerek zayiat vermemekiçin, gerekse sivillerin zarar görmemesi için azamidikkatle hareket edecek. 

Ancak bu noktada bir ayrıntıya dikkatinizi çekmek istiyorum.

Herkes en kritik noktanın Afrin olduğunu söyleyip duruyor.Amerika'nın özellikle Afrin'e dikkat çekmesi dikkatlerin burayayoğunlaşmasına neden oluyor.

Ancak konuştuğum uzmanlar, Cinderes ve Raco bölgelerinin Afrin'egöre çok daha kritik olduğunu belirtiyor. Güvenlik politikalarıUzmanı Abdullah Ağar'ın bu konudaki tesbiti de aynı yönde:

"Afrin kolay, orada çok sıkıntı yaşanmaz. Önemli olanCinderes ve Raco" diyor Ağar...

Meskûn mahallere girildiğinde, dünya harp tarihinde birilk yaşanacak. 

Türk Polisi ilk kez bir sınır ötesi savaşa katılacak. Cinderes,Raco ve Afrin'de hendek ve sığınakları imha etme noktasındapolisimiz öncü kuvvet olacak. 

Hep söylüyorum.

Allah bu ülkeyi seviyor ve yaşadığımız her şer, bir süre sonra buülke için hayra dönüyor. Çözüm Süreci'nde Doğu veGüneydoğu'da yaşanan hendek savaşları, polisimiz için inanılmaz birtecrübe oldu. 

O tecrübe şimdi Afrin'de kendini gösterecek. 

Endişe edecek bir durum yok. Kahraman Türk Ordusu bu işitereyağından kıl çeker gibi çözecek göreceksiniz. 

Ve aynı ordu Münbiç'e ilerlediğinde Amerika'nın geri adım attığını,PKK'yı bir çırpıda sattığını da göreceksiniz. 

Dün itibari ile ‘Hilal Rotası'nın çizildiğinigören herkes, "Bu Hilal'in yıldızı Afrin olacak"diyerek dilek ve temennilerini dile getiriyor. 

Yanlış!

O Hilal'in yıldızı bizzat Mehmetçik'in kendisidir. O yıldız gündengüne biraz daha parlayacak. Ve Türkiye bu aşamadansonra tek Hilal'le yetinmeyecek.

Allah'ın izniyle iki Hilal daha çizilecek.

Biri Fırat'ın Doğu'suna, diğeri de terör örgütünün ana karargahıolan Kandil'e!..

Bu ordu bunu başaracak. 

İçimizde olup yanımızda olmayanlara rağmen, bölgede dakika başıstrateji değiştiren istilacı ülkelere rağmen bunu başaracak.

Kulakları çınlasın!

Birileri de oturup mal mal seyredecek!

Yorumlar20 yorum