BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,32
ALTIN 485,45
HABER /  GÜNCEL

TBMM'yi başkan olarak Deniz Baykal açacak! En yaşlı üye...

Deniz Baykal resmi olmayan sonuçlara göre Antalya'dan bir kez daha CHP milletvekili seçildi. TBMM'deki yeni dönemde ilk oturumu Meclis'teki en yaşlı üye sıfatıyla Deniz Baykal yönetecek.

Abone ol

CHP'nin Antalya milletvekili adayı Deniz Baykal resmi olmayan sonuçlara göre Antalya'dan bir kez daha vekil olarak seçilmeye hak kazandı. Bu durumda TBMM'deki yeni dönemde ilk oturumu Meclis'teki en yaşlı üye sıfatıyla TBMM Başkanı olarak Deniz Baykal yönetecek.

Resmi olmayan sonuçlara göre, Antalya'da sandıkların %89'u açıldı. CHP, 28.96'lık oy oranı ile 34.69 oy oranındaki AK Parti'yi takip ediyor. Bu oy oranı ile de CHP Antalya'da 5 milletvekili çıkartıyor. CHP'nin Antalya ilk sıra milletvekili adayı olan deneyimli politikacı Deniz Baykal da Meclis'e girmeye hak kazanıyor.

Deniz Baykal, bir süredir tedavi gördüğü hastanedeki odasında oyunu böyle kullandı.

Bu sonuçlara göre Deniz Baykal, TBMM'nin yeni dönemdeki ilk oturumunda da Meclis'in en yaşlı üyesi sıfatıyla TBMM Başkanı olarak oturumu yönetecek. Deniz Baykal, ilk olarak 1973'teki seçimlerle CHP'den Antalya Milletvekili olarak TBMM'ye adım atmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti Yalova Milletvekilleri 2018 - 27. dönem AKP isim listesi
Iğdır seçim sonucu 2018 Iğdır milletvekilleri
MHP Yalova Milletvekilleri 2018 -27. Dönem listesi
YSK Sandık Sonuçları oy oranı sorgulama
CHP Amasya Milletvekilleri 2018 - 27. dönem Amasya listesi
2020 yılında Cumhuriyet'in kaçıncı yılını kutlayacağız?
Yorumlar 2 yorum