BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Tanklar için Kandil'e yol açılıyor! Komandolar 30 kilometre ilerledi

Kuzey Irak’ta 30 km kadar derinliğe inen Türk Silahlı Kuvvetleri, iş makineleriyle tank ve diğer zırhlıları taşıyacak büyük tonajlı araçların geçebileceği yollar açıyor.

Abone ol

TERÖRÜN kalbi Kandil'e yönelik harekat sürerken Kuzey Irak’ta 30 km kadar derinliğe inen Türk Silahlı Kuvvetleri, iş makineleriyle tank ve diğer zırhlıları taşıyacak büyük tonajlı araçların geçebileceği yollar açıyor.

Tanklar, Fırtına obüsleri ve diğer zırhlı araçlar kritik bölgelerde mevzilenecek. TSK’nın şimdiye kadar kurduğu 11 ayrı üsse teröristlerin gece-gündüz hareketliliğini tespit amacıyla termal kameralı tanklar konuşlanmıştı. Harekâtın genişlemesi üzerine, sınır hattındaki ‘komuta yerleri’ sayısı da artmaya başladı. 

Komuta yerleri, içeride bulunan birlikler ve bölgedeki istihbarat ağlarından gelen rapor doğrultusunda yeni askeri hamleleri planlayıp, buna göre sevk ve idareyi yapıyor. Riskli durumlarda ise komuta yerleri, Kandil Harekâtı’nı da yürüten 2. Ordu Komuta Merkezi ile irtibata geçerek, merkeze gönderdiği bilgilerle ilgili yapılan değerlendirmeler sonucu kendisine gönderilen talimatlar doğrultusunda yeni planları devreye sokuyor. 

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü işletmeciye İstanbul'un göbeğinde köpekler saldırdı
Abdülhamid hayal etti Erdoğan yaptı!.. İşte günün manşetleri
25. İstanbul Caz Festivali'ne geri sayım başladı
Diyarbakır'da bayramda hava durumu nasıl meteoroloji bilgisi
Muş'taki bu okul elektriğe para ödemiyor çatıdan üretiyor
Doya Doya Moda Rabia Ağca kimdir kaç yaşında Rabia kaç kilo?
Yorumlar 25 yorum