BIST 2.423
DOLAR 16,39
EURO 17,54
ALTIN 972,18
HABER /  GÜNCEL

Tacizi Facebook'ta anlattı: 'Senin ölünü s...'

İstanbul'da yemek sipariş sitesi üzerinden paket servis isteyen genç kızın hayatı kabusa döndü. Kapıda başlayan taciz, telefonda küfür ve tehditlere kadar vardı.

Abone ol

İstanbul'da yaşayan M.Ö., 21 Şubat Cumartesi’ni Pazar’a bağlayan gece yaşadığı korkunç tacizi Facebook sayfasında anlatınca sosyal medya ayağa kalktı. 

Sabah saatlerinde iş seyahatine çıkamak üzere hazırlık yapan M.Ö. saat 23.57'de internet sitesi üzerinden sipariş verdi.

Genç kadın, POS cihazında sorun yaşadığı için gece boyunca sipariş verdiği şirketin personeli birkaç kez evine geldi ve M.Ö. ile yüzyüze görüştü.

İddiaya göre, kapısına gelen firma elemanı ters tavırlar sergilediği genç kadını tehdit etmeye başladı.

KORKU SALMAK İSTEYEN BAKIŞLAR

M.Ö.'nün ifadeleri şöyle:

"Daha kapıdan görünüşüme bakar bakmaz ters bir tavır sergileyen bu kişiye, “yorucu oldu” dememle birlikte tedirgin anlar yaşamaya başladık. “Yorucu oldu, sana mı?” “Yoruldun mu yoksa sen?” gibi cümleleri tehditkar ve inanın korku salmak ister bakışlar, tavırlarla pekiştiren bu kişinin bu davranışlarına hiç korkmadan, direkt gözlerinin içine bakarak yanıtlar verdim"

23.20150224131713.jpg


'NE KADAR MUTLU OLDUN?'

'Kadınlar ne demek istediğimi daha iyi anlar, korkmamamla daha da nefret dolu gözler ve sözlerle bakan bu şahıs, pos cihazının parayı çekmesiyle bir zafere ulaşmışcasına bana hesap sorunca, “ben de çekmesine mutlu oldum” dedim ve istediğini alamayarak huzursuzluk içinde gitti. Hatta evde beni ziyarete gelmiş 2 arkadaşıma, yaşadığım olayın detaylarını anlatarak bu işin burada bitmeyeceğini hissettiğimi söyledim.

25.20150224131725.jpg03:48: MESAJ İLE TACİZ BAŞLADI

Saat 03:48’de, cep telefonuma gelen “ne kadar mutlu oldun?” mesajıyla başlayan taciz, çok kısa sürede ısrarcı aramalara, tehditlere, burnumdaki “pirsing”e, tipimle ilgili sarkıntı ve eleştirilere dönüştü'

KÜFÜRLER VE ARAMALAR DEVAM ETTİ

Genç kızın telefonuna kolayca ulaşan servis elemanı küfürle mesajlarla gece boyunca tacizini sürdürdü

'Savcılığa ve polise giderim' yanıtı da tacizciyi korkutmadı... Genç kadını son olarak 'Ölünü s*kerim' gibi ağza alınmayacak küfürlerle tehdit eden servis elemanı, sabah bir de  telefonla aradı.

Polise gideceğini söyleyen M.Ö. telefon görüşmesinde “ben polisim zaten, ne olacak ki bana” yanıtını aldığını öne sürüyor.

TACİZ VE TEHDİDİ AÇIKLAMAKTAN UTANMIYORUM

Genç kızın anlattıkları sosyal medyada infial yarattı. M.Ö'nün çağrısı şöyleydi...

"Bu kişi B. Kuruyemiş adına bana siparişi getiren kişidir. Telefon numarası gayet açıktır, başkasınınkini kullanmış olsa dahi, yaptığımız konuşma üzerinden mesajla açıkça referans vermekten, korku salmaktan, ölüm dahil olmak üzere türlü şekillerde “s......” tehdit etmekten ve bunu yaparken adres, isim, mahalle, telefon bilgilerimi kullanmaktan çekinmemiştir.

Bu şerefsiz nasıl ki bunları yaparken korkmadı, utanmadıysa, ben de mesajlarının bir kısmını paylaşmaktan ne korkuyorum ne de utanıyorum; çünkü bu ülkede her geçen gün yaratılmak ve yaşatılmak istenilen korkunun, biz kadınların yaşama şeklinden, kişisel tercihlerinden ve en çok da korkusuzluğundan kaynaklandığını biliyorum.

Ben bu şahıs cezasını çekene kadar uğraşacağım; firmanın durumu itiraf etmesi için boykot etmenizi veya afişe etmek amaçlı, en azından bu statusü paylaşmanızı rica ediyorum.

Hepimizin güvenliğini tehdit eden bu canavarların, sırtımızdan milyarlar kazanmasını ve her şeyin bu kadar rahatça yapılabilmesini artık kabul edemiyorum. Tüm bilgilerime sahip, hiçbir çekincesi olmayan bu sapığın bana zarar vermeyeceğinin garantisini kim verecek?"

ŞİRKET ÖZÜR DİLEDİ! İŞTEN ÇIKARDIK AÇIKLAMASI YAPTI

Şirket yetkilileri, sosyal medyada duyulan olay üzerine Facebook'ta bir açıklama yaparak kamuoyundan özür diledi.

Kurumda çalışan ve taciz olayına adı karışan kişinin ilişiğinin kesildiğini açıklayan Şirtet yönetimi, söz konusu kişinin sadece 7 gündür kurumlarında çalıştığını ve yaşananın tekrar etmemesini temenni ettiklerini açıkladı.

İşte Şirket Yönetiminden yapılan o açıklama:

ekran-resmi-2015-02-24-13.00.30.png

ÖNCEKİ HABERLER
Deniz Seki'ye hastanede demir parmaklık!
Deniz Seki'ye hastanede demir parmaklık!
Lezbiyen sevgili cinayetinde şok karar...
Lezbiyen sevgili cinayetinde şok karar...
IŞİD son dakika Suriye'ye girdi!
IŞİD son dakika Suriye'ye girdi!
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga kimdir
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga kimdir
Üçüncü Köprü'de şaşırtan erteleme
Üçüncü Köprü'de şaşırtan erteleme
Arınç'tan İngiliz hükümetine sert çıkış
Arınç'tan İngiliz hükümetine sert çıkış
Tanju Çolak 'Dolandırıldım'
Tanju Çolak 'Dolandırıldım'
HDP'li Ertuğrul Kürkçü'den flaş Öcalan yorumu
HDP'li Ertuğrul Kürkçü'den flaş Öcalan yorumu
Skandal! ABD Filistin'den tazminat istedi
Skandal! ABD Filistin'den tazminat istedi
YPG o kişiyi Türkiye'ye teslim etti!
YPG o kişiyi Türkiye'ye teslim etti!