BIST 11.112
DOLAR 33,11
EURO 36,05
ALTIN 2.575,10
HABER /  POLİTİKA

Taciz ve şiddet haberleri için uyardı: Milleti çileden çıkartacaksınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüz haberlerinin son dönemde artmaya başlaması konusunda medyayı eleştirdi. 'Milleti çileden çıkartacaksınız' diyen Erdoğan medyaya bu yayınları kesintiye uğratma çağrısı yaptı.

Abone ol

Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde son aylarda giderek artan kadına şiddet ve taciz haberleri vardı. Medyaya da bazı eleştirilerde bulunan Erdoğan, televizyon yayınlarının bu işi zıvanadan çıkardığını söyledi. Medyaya seslenerek, 'Bu yayınlarınızı kesintiye uğratın yoksa bu milleti çileden çıkartacaksınız' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:

"BU MİLLETİ ÇİLEDEN ÇIKARACAKSINIZ": Bizim için her şeyden önce kadın bir insandır. Kadının, karşı karşıya kaldığı her türlü zulüm insanlığa karşı yapılmıştır. Bizim inancımızda insana dair mükafatlar sayıldığında daima kadın ve erkekler birlikte zikredilir. Daha sonra ortaya çıkan yanlış uygulamaları asla hakikat olarak kabul etmiyoruz. Cinsiyete göre ayrımcılık olamaz. Bunun tersini yapan kim olursa olsun medeniyetimize ters düşmüş olur. İnşallah kadınlarla ilgili tüm ayrımcı uygulamaları ortadan kaldıracağız. Cennet annelerimizin ayaklarının altındadır. Annelerinizin ayaklarının altını öpün. Annelere ihanet edenler son zamanlarda biraz artmaya başladı. Televizyonların yayınları da bu işi zıvanadan çıkardı. Buradan medyaya sesleniyorum. Lütfen bu yayınlarınızı kesintiye uğratın. Yoksa bu milleti çileden çıkaracaksınız.

Erdoğan Saadet Partisi'ne son sözü söyledi

Erdoğan'dan BM'ye Doğu Guta tepkisi! Batsın kararınız