HABER /  OTOMOBİL

Suzuki'nin SUV modeli Jimny yenilendi Kasım'da Türkiye'de olacak

SUZUKİ’nin SUV modeli Jimny, yeni nesliyle Paris Otomobil Fuarı’nda Avrupalı otomobil meraklılarının beğenisine sunuldu.

Abone ol

Suzuki’nin ilk kez 1998 yılında yollarla buluşan 4x4 modeli Jimny, yenilenen versiyonuyla Kasım ayında Türkiye’de satışa sunuluyor. 4x4 özellikleriyle 4’üncü nesil Suzuki Jimny, 1,5 litrelik 100 HP gücündeki motoru ve maskülen tasarım detaylarıyla Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Selefinde beğenilen tüm özellikleri koruyan Jimny, benzersiz dört tekerlekten çekiş sistemi, yalın tasarım detayları ve fonksiyonel yapısıyla dikkatleri çekiyor. Kompakt boyutlarıyla şehir içinde hayatı kolaylaştıran yeni Suzuki Jimny, hem asfalt hem de arazi kullanımında yediden yetmişe herkese hitap ediyor.

100 HP GÜCÜNDE YENİ MOTOR: Yeni Suzuki Jimny ile birlikte daha önce kullanılan 1,3 litre hacimli motorun yerini yüksek verimlilik seviyesine sahip 1,5 litrelik motor alıyor. 100 HP gücündeki yeni motor, tüm devir seviyelerinde daha yüksek tork üretimi sunarken, özellikle alt devirlerde daha yüksek tork üreten yapısıyla alt devir sürüşlerinin büyük öneme sahip olduğu arazi sürüşlerinde daha etkin bir performans sunuyor. Yeni Jimny’de motor, 4 ileri vitesli otomatik şanzımanla kombine ediliyor. Yeni motorda kullanılmak üzere oranları optimize edilen manuel şanzımanda ise azaltılan titreşimler ve rahat vites geçişleri var.

ÖNCEKİ HABERLER
Orgeneral Güler'in FETÖ sanığı koruması hakkında karar
Trump'tan Suudi Prens'e Kaşıkçı uyarısı
Uzaklaştırma kararı bulunan eşi tarafından öldürüldü!
Konsolosluk önündeki plakasız araç yerine konuldu
Adnan Oktar suç örgütünün kritik ismi yakalandı!
Şafak Mahmutyazıcıoğlu Ece Erken yasak aşk bombası detaya bakın
Yorumlar