HABER /  GÜNCEL

Suudi Arabistan Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğünü kabul edecek!

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda kaybolmasıyla ilgili bomba iddia! Suudi Arabistan bir rapor hazırladı ve Kaşıkçı'nın “elçilikte sorgulama sırasında yanlışlıkla öldüğünü" kabul edecek. ABD Başkanı Trump da ilk sinyali verdi.

Amerikan CNN televizyonu, Suudi Arabistan’ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili olarak “elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor hazırladığını” iddia etti. ABD Başkanı Donald Trump'ın, Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasının arkasında "kontrol dışı unsurlar" olabileceğini söyleyip onları "katiller" olarak nitelemesi de bu senaryonun devreye sokulacağının sinyali olarak görülüyor. 

KONSOLOSLUKTAKİ SORGUDA ÖLDÜ... CNN televizyonu, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten sonra haberalın amayan gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yeni bir iddia ortaya attı. Televizyonun, ismini açıklamadığı iki farklı kaynağa dayandırdığı iddiasına göre Kaşıkçı, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu içerisinde yapılan sorgulama sırasında hayatını kaybetti.

YANLIŞ GİDEN BİR SORGU SONUCU... Haberde Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili olarak “elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor hazırladığı” belirtildi. Buna göre Suudi yetkililer, Cemal Kaşıkçı'nın ölümünü yanlış giden bir sorgu sonucu olduğunu kabul edecek bir rapor hazırlıyor.

RİYAD'A GÖTÜRÜLECEKTİ VE KRAL'IN HABERİ YOKTU... CNN'e göre, raporda operasyonda aslında Kaşıkçı'nın Riyad'a götürülmesinin amaçlandığı ancak işlerin ters gittiği anlatılacak. Kral Salman'ın operasyona onay vermediği öne sürülecek, "Suçlular cezalandırılacak" denilecek.

TRUMP 'KONTROL DIŞI UNSUNLAR' DEDİ... ABD Başkanı Donald Trump, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasının arkasında "kontrol dışı unsurlar" olabileceğini söyledi. Trump bu unsurları "katiller" olarak nitelendirdi. Amerikan CNN televizyonu ise Suudi Arabistan'ın, Kaşıkçı'nın "yanlış giden bir sorgu sonucu öldüğüne" dair bir rapor hazırladığını öne sürdü.

MİNAREYE KILIF BULMA HAZIRLIĞI... CNN'nin iddiasının ardından Suudi yönetimini aklamak için Suudilerin doğal müttefiklerinden Dubai’nin polis şefi de devreye girdi. Dhahi Khalfan, “Diyelim ki Cemal Kaşıkçı Konsolosluk’ta kalp krizinden öldü o zaman Suudi Arabistan'ın cesedi ülkesine taşıması ve adli tıp yoluyla ölüm nedenini araştırması meşru hakkıdır” açıklaması yaptı.

Türk yetkililerde NYT'ye kan donduran açıklama! Kaşıkçı'yı testereyle...

Cemal Kaşıkçı ile ilgili şok iddia! Ses ve video kaydı var...

Cemal Kaşıkçı kimdir? Silah kaçakçısı dayısı kim? Prenses Dianı ile ilişkisi ne?Cemal Kaşıkçı kimdir? Silah kaçakçısı dayısı kim? Prenses Dianı ile ilişkisi ne?Cemal Kaşıkçı kimdir? Silah kaçakçısı dayısı kim? Prenses Dianı ile ilişkisi ne?Cemal Kaşıkçı kimdir? Silah kaçakçısı dayısı kim? Prenses Dianı ile ilişkisi ne?HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Fenomenler gençliği zehirliyor! Bu gidiş nereye?..
Fırın poşetinde tavuk nasıl pişirilir?
Patatesli mücver nasıl yapılır?
Kabak kalye nasıl pişirilir?
İnşaat işçisi ilk iş gününde vefat etti!
29 Ekim şiirleri kısa 3 kıtalık-4 kıtalık 29 Ekim şiirleri
Yorumlar 13 yorum