BIST 9.530
DOLAR 32,47
EURO 34,83
ALTIN 2.480,29
HABER /  GÜNCEL

Sultanahmet'in şifresi mini etekli ve sarışın kızlar

Sultanahmet saldırısından sonra IŞİD'in hücre evlerde yapılan aramalarda çok ilginç belge ve fotoğraflar ele geçirildi. IŞİD liderlerinden birinin saldırı yapılacak mekanlar için ilginç bir yöntem denediği ortaya çıktı.

Abone ol

IŞİD'in sözde İstanbul emirinin bombalama yapılacak noktalarda sarışın ve mini etekli turist kızlarla hatıra fotoğrafı çektirdiği belirlendi.

Sultanahmet'ti kana bulayan IŞİD'li canlı bombanın ardından soruşturma başlatan İstanbul Terör ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri çok çarpıcı detaylara ulaştı. İstanbul'da terör örgütü IŞİD'in 30 ayrı hücre evi basıldı.

SARIŞIN VE MİNİ ETEKLİ TURİST KIZLAR

Akşam'ın haberine göre örgütün Fas uyruklu sözde "İstanbul emirinin" bombalama yapılacak noktalarda, sarışın ve mini etekli turist kızlarla hatıra fotoğrafı çektirdiği belirlendi. İstihbarat birimlerinin takibine takılmamak için bu yola başvuran terörist fotoğrafları IŞİD'in yöneticilerine servis etti.

ŞİFRE SARIŞIN KIZLAR

Hücre evlerde yapılan aramalarda çok ilginç belge ve fotoğraflar da ele geçirildi. IŞİD'in İstanbul'a gönderdiği Fas uyruklu "İstanbul emirinin" bir turist gibi İstanbul'un tüm kritik noktalarını gezdiği, stratejik açıdan bombalanacak noktalarda ise yabancı uyruklu sarışın kadın turistlerle hatıra fotoğrafları çektirdiği tespit edildi. Sözde emirin Taksim Meydan, İstiklal Caddesi Kilise bölgesi, Kadıköy, Adalar ve Sultanahmet Meydanı'da mini etekli ve sarışın turist kadınlarla çekilmiş fotoğrafları ele geçirildi.

HEDEF MERKEZLER

IŞİD sözde emirinin istihbarata takılmamak için kurduğu tuzakta sarışın kızlarla hatıra fotoğrafı çektirdiği yerler İstanbul'un en kalabalık ve merkezi yerleri. Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Adalar , St. Antuan Kilisesi, Kadıköy, Sultanahmet  gibi yerleri bombalanacak yerler olarak belirlemiş.    

CANİNİN ANNESİ HRİSTİYANMIŞ

Times gazetesi, Sultanahmet'teki bombalı saldırıyı düzenleyen Nabil Fadli'nin annesinin Hıristiyan olduğunu ve Fadli'nin 2014'te IŞİD'e katıldığını yazdı. Gazete Fadli'nin annesinin babasıyla evlendikten sonra İslam'ı seçen Ermeni kökenli bir Hristiyan olduğunu yazıyor.