BIST 1.441
DOLAR 8,45
EURO 10,26
ALTIN 503,16
GÜNCEL

Süleyman Soylu'dan Temel Karamollaoğlu'nun pasaport iddiasına yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, pasaport yenileme talebinin terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle geri çevrildiği yönündeki açıklamasına İnternethaber'i ziyaretinde yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İnternethaber'i ziyaret etti, Hadi Özışık'ın gündeme ilişkin sorularına cevap verdi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, pasaport yenileme talebinin geri çevrildiği yönündeki sözlerine açıklık getiren Soylu, şunları söyledi:

"Bizim öyle bir işlemimiz yok"

"Bir seçim stratejisi. 1 yıl önceki olay. müracat ediyorsunuz randevu alıyorsunuz, 3-4 gün içinde evinize geliyor. Bizim öyle bir işlemimiz yok öyle bir değerlendirmemiz yok. Benim her söylediğimden bir maraza çıkartıyor. 6'sında müracat emiş. 12'sinde almış. Sivas olaylarından kalma bir işlemse bilemiyorum. Bu da pasaport almasına engel bir durum değil, zaten pasaportunu da almış."

Öte yandan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Karamollaoğlu'na pasaport verilmediği iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Genel Müdürlüğümüz sistemlerinde Sayın Karamollaoğlu'na ilişkin herhangi şerh ve kayıt söz konusu olmayıp, kişinin 6 Temmuz 2018 tarihinde başvurusu üzerine adına 13 Temmuz 2018-10 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerli diplomatik pasaport düzenlendiği, 12 Temmuz 2018 tarihinde kendisine teslim edildiği ve pasaportunun aktif olduğu tespit edilmiştir." ifadesine yer verildi.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Elazığ’da hemşireye darp iddiası
Yaralanan domuzu tellerden kurtararak doğaya saldılar
Bayramı ülkelerinde geçiren 20 bin Suriyeliden 2 bini Türkiye’ye döndü
Muammer Güler Hrant Dink davasında ifade verdi
Bakan Akar: "Üslubun müttefiklik ruhuna uygun olmadığını gördük"
Binali Yıldırım'ın karısı Semiha Yıldırım'dan Dilek İmamoğlu açıklaması
Askerlerin 'Sedat Peker' videosu
Bahçedeki kediye önce köpeği, sonra kendisi saldırdı
Ormanlık alana kenevir eken şahıs adliyeye sevk edildi
Tekirdağ’da Su Samuru bulundu
Yorumlar