BIST 1.428
DOLAR 8,28
EURO 10,01
ALTIN 485,07
HABER /  SAĞLIK

Sperm sayısını arttırmak için neler yapılabilir? Sperm sayısını arttırma önerileri...

Erkeklerde sperm sayısı, doğurganlığı doğrudan etkiliyor ve zamanla azalan spermler, kötü hayat koşulları ile daha da azalıyor. Üroloji Profesörü Emre Akkuş, Sperm sayısını arttırmak için neler yapılabilir? sorusunu yanıtlıyor.

Abone ol

Kısırlığın, sadece kadınlara has bir problem olarak kabul edildiği günler geride kaldı. Araştırmalara göre erkeklerde baba olma yaşı ilerleriye taşındıkça, genetik problemleri annelerden daha fazla çocuklarına aktarma eğilimindeler. Üroloji Profesörü Emre Akkuş, Sperm sayısını arttırmak için neler yapılabilir? sorusunu yanıtlıyor.

Sperm kalitesi genellikle çevresel faktörlerle etkilenen ilginç bir yapıya sahiptir. 20 milyondan az sperm hücresi olan kişilerin çocuk sahibi olma oranları oldukça düşüktür.Sperm kalitesini arttırmak genellikle sperm sayılarını arttırmakla doğru orantılıdır ve sperm kuyruklarını düzeltme, hızlarını arttırma gibi faktörlerle liste uzayıp gider. Sperm kalitesinin düşüklüğü alkol ve sigara kullanan kişilerde daha fazla gözlenir. Kısırlığa bile sebebiyet veren bu maddeler çocuk sahibi olmaya da engeldir.
Kullanılan kronik ilaçlar örneğin bazı depresyon ilaçları, sakinleştiriciler, nikotin (kahvede bolca bulunur) bazı mide ilaçları kemoterapi ve ışın tedavisi ilaçları da kısırlığa neden olabilecek bazı etkenler arasındadır. 

Sperm sayısını arttırmak için mucize bir ilaç ya da tedavi yoktur. Genel sağlığın iyi olması sperm kalitesi açısından önemlidir. Genel sağlınızın bozulmaması spermlerin kalitesi açısından önemlidir ama spermleri arttırmak için mucizevi ilaçlar bulunmamaktadır.

Kaynak: cevapla.tv

ÖNCEKİ HABERLER
Yemeği yutmakta zorlanıyorsanız disfaji olabilirsiniz! Nedir bu disfalji
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Van'da nanoteknoloji ile üretilen çelik yelek müthiş dayanıklı
Karabük'te kimyasal madde paniği balıkları bile öldürdü
Bedelli askerlik ikinci ve üçüncü celp dönemi - Bedelli illeri nereler tam liste
Daha ilk günden telefonlar kilitlendi: Vatandaşlar akın etti!
Türk jetleri Kuzey Irak'taki PKK hedeflerini vurdu
İnsanlığın bittiği an: Yaralılar can, hırsız cüzdan derdinde!
Narkoz etkisindeki hastasına tecavüz etti
İsrail'den İran ve Suriye'ye tehdit!
Yorumlar 1 yorum