BIST 2.011
DOLAR 13,46
EURO 15,27
ALTIN 792,92
HABER /  GÜNCEL

Soylu Ertuğrul Özkök'ü yerin dinbine soktu! Edepsiz...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu günkü köşesinde Başbakan'ın 'vekil iktidarından millet iktidarına geçiyoruz' sözlerini eleştiren Ertuğrul Özkök'ü yerden yere vurdu. Soylu ''edepsiz adam sen git nonoşlarla birlikte ol'' diyerek Özkök'e tepki gösterdi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Akçaabat'ta gerçekleştirilen "Referandum İstişare Toplantısı''nda yaptığı konuşmada, Ertuğrul Özkök'ü sert bir dille eleştirdi.

Ertuğrul Özkök, bugünkü köşesinde Başbakan Binali Yılldırım'ın “Vekil iktidarından millet iktidarına geçiyoruz... Tek adam olacak, millet de patron olacak...” sözlerine''Ama ben de vergisini veren vatandaş olarak şunu sorma hakkına sahip değil miyim? Madem sadece bir başkan ve ona bütün yetkileri devreden bir millet var. Aradaki 600 kişiye, benim verdiğim vergiyle, niye maaş ödemeye devam edeceksiniz...Unutmayın Sayın Başbakan...Buna siz de dahil olacaksınız'' sözleriyle yanıt verdi.

EDEPSİZ ADAM SAKIN SESİNİ ÇIKARMA

Bakan Soylu ise Özkök'e sert bir dille eleştirdi. Soylu; ''Edepsiz adam. Sakın ha sakın bir daha sesini çıkarma. Yazını yazacaksan yaz, sözlerini ortaya koyacaksan koy. Bu ülkenin hangi meselesine merhem oldunuz? Bilmediğin işlere karışma git Amerika'da, Avrupa'da nonoşlarla mı olacaksın, kimlerle birlikte olacaksan onlarla birlikte ol'' diyerek tepki gösterdi.

MİLLETE HAKARET DÖNEMİ BİTTİ

Soylu, "Millete hakaret dönemleri bitti artık. O dönemler sona erdi. Millet kendi oyuyla reyiyle iddiasını ortaya koyan bir anlayışı bugün gerçekleştirmektedir." dedi. Bakan Soylu sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Başbakanımıza laf ediyorsun, dilin çok uzamış senin. Bak Sayın Başbakanımıza laf ediyorsun, senin kimlerin sözcülüğünü yaptığını biz bu ülkede biliyoruz. Çok net ve açık bir şekilde söylüyorum, neymiş, '1960'da rahmetli Menderes iktidara geldiğinde bu millet getirmiş, bu sistemle getirdi.' Nereden bu sistemle getirdi. Sen bu ülkenin tarihini bilmiyorsun.

SEN BU ÜLKENİN TARİHİNİ BİLMİYORSUN

Sen bu ülkenin ne noktaya 1950'de geldiğinde, ne noktada, nasıl geldiğini bilmiyorsun. Recep Tayyip Erdoğan'ı bu millet getirdi. Sen bu ülkenin tarihini bilmiyorsun. Menderes'i başbakan yapmamak için milleti sıra dayağından geçirdiler. Tayyip Erdoğan'ı başbakan yapmamak için hapislere attılar. Sen bize bildiğimiz tarihi mi unutturuyorsun? Kimin sözcülüğünü yapıyorsun Ertuğrul Özkök?

GİT NONOŞLARLA MI BİRLİKTE OLACAKSIN...

Bilmediğin işlere karışma git Amerika'da, Avrupa'da nonoşlarla mı olacaksın, kimlerle birlikte olacaksan onlarla birlikte ol..

Edepsizliğin yeri yoktur. Kimlerle birlikte olacaksan git onlarla birlikte ol. Yazıklar olsun. Hangi ızdırabı, sıkıntıyı çektin? 10 binlerce dolar maaşlarla beraber sırçalı köşklerde hayatını sürdürdün ve bu millete hakaret ettin. Edepsiz adam. Sakın ha sakın bir daha sesini çıkarma. Yazını yazacaksan yaz, sözlerini ortaya koyacaksan koy. Bu ülkenin hangi meselesine merhem oldunuz?

MİLLETİN SABRINI ZORLAMAYIN!

Bu ülkenin terör meselesine mi merhem oldunuz? Bu ülkenin ekonomik meselesine mi merhem oldunuz? Sırça köşklerde viskilerinizi yudumladınız ve bu millete sabahtan akşama kadar hakaret ettiniz. Bu milletin sabrını zorlamayın. Bu milleti sıkıntıya düşürmeyin. Bugün özgürlüğünüz, hürriyetiniz, söz söyleme hakkınız varsa 15 Temmuz'da hiç o beğenmediğiniz, hiçbir zaman da kale almadığınız, yanından geçerken de 'kokusunu duymayayım' diye burnunuzu çevirdiğiniz bu aziz milletin varlığıyla bugün ayaktasınız. Edepsizlik etmeyin."

İŞTE ERTUĞRUL ÖZKÖK'ÜN TEPKİ TOPLAYAN O SÖZLERİ

Diyor ki Başbakan: “Vekil iktidarından millet iktidarına geçiyoruz... Tek adam olacak, millet de patron olacak...” Önce vatandaş olarak şöyle mi düşünmeliyim: Demek ki... Yüzde 57 oy alan Adnan Menderes milletin adamı değilmiş...

Demek ki... Yüzde 55 oy alan Süleyman Demirel, milletin adamı değilmiş. Demek ki... Yüzde 40’ların üzerinde oy alan Bülent Ecevit, Turgut Özal milletin adamı değilmiş...Başbakan olarak oyunu yüzde 47’lere kadar çıkaran Tayyip Erdoğan’ın döneminde, patron millet değilmiş.

Demek ki... 1950’den bu yana milletvekilliği yapan binlerce insan, o çatının altında milletin temsilcisi olarak görev yapmamış. Tamam...Öyle olsun.

Ama ben de vergisini veren vatandaş olarak şunu sorma hakkına sahip değil miyim? Madem sadece bir başkan ve ona bütün yetkileri devreden bir millet var.

Aradaki 600 kişiye, benim verdiğim vergiyle, niye maaş ödemeye devam edeceksiniz... Unutmayın Sayın Başbakan...Buna siz de dahil olacaksınız...

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul için tüyler ürperten deprem ve tsunami açıklaması
İstanbul için tüyler ürperten deprem ve tsunami açıklaması
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Taksi için durağı aradı karşısına Soylu çıktı
Taksi için durağı aradı karşısına Soylu çıktı
Binali Yıldırım: Hiç istemediğimiz çatışmalar yaşanabilir
Binali Yıldırım: Hiç istemediğimiz çatışmalar yaşanabilir
Beren Saat'ten itiraf: Bir yılda vatan hainliğinden...
Beren Saat'ten itiraf: Bir yılda vatan hainliğinden...
AK Parti'li Turan'dan Kılıçdaroğlu'na Erdoğan yanıtı
AK Parti'li Turan'dan Kılıçdaroğlu'na Erdoğan yanıtı
ASMEK’ten anlamlı ‘Kadınlar Günü’ mesajı
ASMEK’ten anlamlı ‘Kadınlar Günü’ mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye telefonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye telefonu
Mersin'de vahşet! Emekli polis memurunu evinde böyle öldürdüler
Mersin'de vahşet! Emekli polis memurunu evinde böyle öldürdüler
10 Mart'ta Erdoğan - Putin buluşuyor ne görüşecekler?
10 Mart'ta Erdoğan - Putin buluşuyor ne görüşecekler?