BIST 1.325
DOLAR 7,82
EURO 9,46
ALTIN 455,41
HABER /  İYİ PARTİ

Sosyal medyada dolaşıyordu: YSK'dan İYİ Parti açıklaması!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Sosyal medyada, Adalet Bakanlığına hitaben İYİ Parti'nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin Sadi Güven imzalı bir yazı dolaşmaktadır. Başkanlığımızca Adalet Bakanlığına bu konuda herhangi bir yazı yazılmamıştır" açıklamasında bulundu.

Abone ol

24 Haziran'da yapılacak erken seçimlerde İYİ Parti'nin seçime katılacağı yönünde sosyal medyada dolaşan Sadi Güven imzalı belgenin sahte olduğu ortaya çıktı. Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) yapılan açıklamada YSK'nın konuyla ilgili Adalet Bakanlığı'na yazılmış bir belgenin olmadığı belirtildi.

YSK Başkanı Güven, yaptığı yazılı açıklamada, İYİ Parti'nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlardaki iddialara yanıt verdi. 

Güven, açıklamasında şunları kaydetti:

"Sosyal medyada, Adalet Bakanlığına hitaben İYİ Parti'nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin Sadi Güven imzalı bir yazı dolaşmaktadır. Başkanlığımızca Adalet Bakanlığına bu konuda herhangi bir yazı yazılmamıştır."

Sosyal medyada yayılan o yazıda Yüksek Seçim Kurulu'nun 24 Haziran 2018 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimlerine İyi Partinin katılamayacağına karar verdiği söylentisi yayılmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yargıtay'dan Aydın Doğan'a kötü haber
Kemal Kılıçdaroğlu: Eğer ittifak olacaksa...
AK Parti'den '100 bin imza' ve adaylık açıklaması
Irak jetleri Suriye'deki hedefleri vurdu
ATM'de bununla karşılaşırsanız dikkat
Özel kreşler kapandı mı son durum veliler haber bekliyor
Yorumlar 54 yorum