BIST 1.414
DOLAR 8,46
EURO 10,02
ALTIN 492,84
HABER /  GÜNCEL

Son dakika! İki yeni KHK yayınlandı! Binlerce ihraç var...

İki yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete'de yayınlandı. Kamudan toplamda 2 bin 756 personel ihraç edildi. Son dakika bilgisine göre, 115 kişi KHK ile görevine iade edildi...

Abone ol

Son günlerde bugün çıktı yarın çıkacak diye beklenen iki yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) bugün çıktı. Resmi Gazete'de yayınlanan iki yeni KHK'ye göre kamudan toplamda 2 bin 756 personel ihraç edildi... 17 kurum kapatıldı...

KHK'lar ile TSK'dan 637 personel, Adalet Bakanlığı'ndan 245 kişi, Diyanet'ten 341 kişi ve Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 350 kişi ihraç edildi, 17 kurum kapatıldı.

TSK'DAN ATILANLARIN DAĞILIMI: 695 sayılı KHK ile 155'i Kara, 155'i Deniz, 327'si Hava Kuvvetleri Komutanlığından olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinden 637 personel ihraç edildi.

İÇİŞLERİ'DEN İHRAÇLAR: 695 sayılı KHK kapsamında Jandarma Genel Komutanlığından 360, Emniyet Genel Müdürlüğünden 61, Sahil Güvenlik Komutanlığından 4 personel ihraç edildi.

115 KİŞİ GÖREVE İADE EDİLDİ: KHK'lar ile ayrıca, daha önce ihraç edilen 115 kişiye görevleri iade edildi.

695 sayılı KHK ile 2 bin 756 kişi ihraç edildi! İşte ihraç edilenlerin listesi695 sayılı KHK ile 2 bin 756 kişi ihraç edildi! İşte ihraç edilenlerin listesi695 sayılı KHK ile 2 bin 756 kişi ihraç edildi! İşte ihraç edilenlerin listesi695 sayılı KHK ile 2 bin 756 kişi ihraç edildi! İşte ihraç edilenlerin listesiHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN


DARBECİLERE BADEM KURUSU TULUM:
696 sayılı KHK kapsamında, "Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar" nedeniyle cezaevinde hükümlü ve tutuklu bulunanlar, duruşmalara badem kurusu ve gri renginde tulum giyerek getirilecek.

15 TEMMUZ DARBESİNİ BASTIRAN SİVİLLERE VE KHK İLE GÖREV YAPANLARA 'DOKUNULMAZLIK' GELDİ: 8 Kasım 2016 tarihli kararnamenin 37'nci maddesine "Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler hakkında da birinci fıkra hükümleri uygulanır" fıkrası eklendi.
Madde 37'de ne deniyordu?
MADDE 37- (1) 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında karar alan, karar veya tedbirleri icra eden, her türlü adli ve idari önlemler kapsamında görev alan kişiler ile olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun hükmünde kararnameler kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar, görev ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmaz. 

TAŞERONA KADRO VERİLDİ: Yıllardır tartışılan ve onbinlerce kişinin merakla beklediği taşerona kadro düzenlemesi KHK ile yapıldı. KHK'ya göre taşeron işçiler 10 gün içinde müracaat edecek, 90 günde kadro verilecek?

Son dakika! FETÖ'cü tutuklulara tek tip kıyafet zorunlu oldu!

Taşerona kadro tamam! Taşeron işçiler KHK ile kadroya girdi...

DANIŞTAY VE YARGITAY'A 116 YENİ ÜYE: OHAL kapsamında çıkartılan 696 sayılı KHK ile Danıştaya 16, Yargıtaya ise 100 yeni üye kadrosu ihdas edildi.

YARGITAY ÜYELERİNE SAĞLIK DÜZENLEMESİ: Yargıtay Birinci Başkanı, başkanvekilleri, daire başkanları ve üyeleri, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili ile bunların emeklileri ve bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin sağlık giderleri, TBMM üyelerinin tabi oldukları hükümler ve esaslar çerçevesinde Yargıtay bütçesinden karşılanacak.

22 SUBAYIN RÜTBESİ ALINDI: KHK ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekliye sevk edilen, kendi isteğiyle emekli olan, istifa eden veya başka bir sebeple ayrılan 22 subayın rütbesi alındı.

Flaş gelişme! 22 Subayın rütbesi geri alındı!

ŞEHİT YAKINLARI DÜZENLEMESİ: Terörle Mücadele Kanunu kapsamında hayatını kaybeden sivillerin çocukları ve kardeşleri istekli olmadıkça silah altına alınmayacak. Silah altındakiler istemeleri durumunda terhis edilecek.

1 VAKIF GERİ AÇILDI: Daha önce kapatılan Türk Genç İşadamları Vakfı ise yeni KHK ile açıldı. 

ŞEKER KURUMU KAPATILDI: 696 sayılı KHK ile Şeker Kurumu kapatıldı. Şeker Kurumuna ve Şeker Kuruluna yapılmış olan atıflar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına yapılmış sayıldı.

Flaş gelişme! 2 gazete, 7 dernek, 7 vakıf kapatıldı...

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI CUMHURBAŞKANI'NA BAĞLANDI: 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre, Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanacak. Cumhurbaşkanının daveti üzerine toplanacak komite üyeleri Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, İçişleri ve Milli Savunma bakanları olacak. Savunma Sanayii Müsteşarlığı Cumhurbaşkanına bağlandı. Buna göre, müsteşarlık personeli Cumhurbaşkanı onayı ile atanacak, Cumhurbaşkanı bu yetkisini Müsteşara devredebilecek.

MİT'TEN İSTİFA DÜZENLEMESİ: 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre, MİT fiili kadrosuna atanan personel teşkilata yazılı olarak müracaat etmek suretiyle istifa edebilecek. İstifa müracaatında bulunan personel hakkında; uhdesinde bulunan bilgi, belge ve kayıtlar, yürüttüğü faaliyetler, takip ettiği iş ve işlemler ile kullanımında bulunan kaynak ve diğer hususlara ilişkin olarak teşkilat tarafından bir rapor oluşturulacak ve bu rapor sonucuna göre işlem yapılacak.

Göreve iade edilen personelin tam listesiGöreve iade edilen personelin tam listesiGöreve iade edilen personelin tam listesiGöreve iade edilen personelin tam listesiHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 
ASFAT A.Ş. KURULDU: Kanun Hükmünde Kararnameyle, askeri fabrikalar ve askeri tersanelerin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak kamu idarelerinden, kamu iktisadi teşebbüslerinden, yabancılar dahil gerçek ve tüzel kişilerden sipariş almak veya bunların ihtiyaçları için teklif vermek, bu siparişler ve teklifler sebebiyle gerektiğinde müşterek imalat, tasarım, araştırma-geliştirme, ürün geliştirme faaliyetlerinde bulunmak, askeri fabrikalar ve tersanelerin gelişimini ve modernizasyonunu sağlamak, tesisler inşa etmek ve esas sözleşmesinde düzenlenecek diğer ticari faaliyetlerde bulunmak üzere, Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT A.Ş.) kuruldu.

ÖNCEKİ HABERLER
24 Aralık 2017 pazar günü hangi gazete hangi manşeti attı?
24 Aralık 2017 pazar günü hangi gazete hangi manşeti attı?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bitlis için şiddetli kar uyarısı okullar tatil olacak mı?
Bitlis için şiddetli kar uyarısı okullar tatil olacak mı?
Meteoroloji Ağrı için uyardı şiddetli kar yağışı okullar tatil mi
Meteoroloji Ağrı için uyardı şiddetli kar yağışı okullar tatil mi
Ardahan hava durumu fena kar kapıda okullar tatil olacak mı?
Ardahan hava durumu fena kar kapıda okullar tatil olacak mı?
Erzurum hava durumu okulları tatil olacak mı kar kapıda
Erzurum hava durumu okulları tatil olacak mı kar kapıda
Düzce hava durumu fena kar geliyor okullar tatil olacak mı?
Düzce hava durumu fena kar geliyor okullar tatil olacak mı?
Karaman hava durumu okulları tatil ettirecek kar yağışı
Karaman hava durumu okulları tatil ettirecek kar yağışı
Konya hava durumu okulları tatil ettirecek kar yağışı
Konya hava durumu okulları tatil ettirecek kar yağışı
Niğde hava durumu kötü okullar tatil olacak mı kar geliyor
Niğde hava durumu kötü okullar tatil olacak mı kar geliyor