BIST 4.843
DOLAR 18,64
EURO 19,66
ALTIN 1.073,96
HABER /  GÜNCEL

Şizofreni hastası kadın evini ateşe verdi

ANKARA'da 5 katlı apartmanın en üst kadındaki dairede yaşayan şizofreni hastası Safiye B.'nin evinde yangın çıktı. Alevlerin arsından yaralı halde kurtarılan kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Apartman sakinleri evi Safiye B.'nin ateşe verdiğini iddia etti.

Abone ol

Altındağ ilçesine bağlı Örnek Mahallesi'nde Babür Caddesi üzerinde bulunan bir apartman dairesinde yaşayan Safiye B.'nin (34) evinde  saat 02.00 sıralarında yangın çıktı. Şizofreni hastası olduğu belirtilen kadın, alevlerin arasında çığlıklar atarak, duvarları yumruklamaya başladı. Çığlık seslerini duyan bina sakinleri, apartman boşluğuna çıktığında binayı saran dumanla karşılaştı.

"ÜÇÜNCÜ KEZ YAKTI KENDİ EVİNİ"
Duvarlara vurulan yumruk seslerini duyarak olayı fark ettiklerini aktaran apartman sakinlerinden Figen Akın, "Yaklaşık yarım saat önce duvara vurulma sesi duyduk. Biraz bekledikten sonra polisi aradım. Herkesin tek tek kapısına vurup dışarı çıkardım. Bu ilk kez olan bir şey değil. Üçüncü kez yaktı kendi evini. Kendisi şizofreni hastası maalesef. Bizim can güvenliğimiz için de çok ciddi bir durum. Onun için şikayetlerimizin dikkate alınmasını istiyoruz. Yaklaşık bir senedir yalnız yaşıyor evde. Geceleri uyuyamıyoruz, uyku düzenlerimiz altüst oldu. Çok  korkuyoruz, geceleri çığlıklar atıyor. Kendisini seviyoruz, şuan böyle yürürken bile yüreğimiz sızladı" dedi. Polis ekipleri, olay hakkında inceleme başlattı.