BIST 1.467
DOLAR 7,40
EURO 8,97
ALTIN 439,02
HABER /  SAĞLIK

Diş çıkaran bebeklere ne iyi gelir?

Çocuklar diş çıkarırken en yaygın belirti kaşıntıdır ve genellikle tercih edilen ilk yöntem jellerdir. Jeller, hem çocuğun kaşıntısını geçirmek hem de beklenme ve uyku düzenini sağlamak için sıklıkla önerilmektedir.

Abone ol

Çocuklar diş çıkarırken kaşıntı başta olmak üzere birçok rahatsızlıklar görünür. Bunların ortadan kaldırılması ve bebeğimizin rahatlatılması için öncelikle kaşıntıyı ortadan kaldırıcı jeller düşünülebilir.

Bu jellerin de unutulmaması gereken tarafı, içerisinde birçok kimyasal maddenin bulunmasıdır. Bu yüzden jellerden daha çok çocuklarımıza doğal yolla kaşıyıcı etki edebilecek, biraz da soğuk kullanabileceğimiz havuç, elma, salatalık kullanabiliriz.

Bunun yanında çocuklarımız için hazır olarak üretilen fabrikasyon kaşıyıcı materyaller kullanılabilir. Bunlar da özellikle içerisinde su olanlar tercih edilir ve bu birazcık buzdolabında, bebeğimizin tolere edebileceği şekilde soğutularak kaşınmasını sağlayabiliriz. Ayrıca kaşımanın yanı sıra çocuğumuzda görülen huzursuzluk, beslenme bozukluğu ve beraberindeki ateşi önlemek için de dokturumuza danışarak parasitemol içeren herhangi bir ilaç kullanabiliriz.

<iframe src="https://www.cevapla.tv/video-embed/15640" frameborder="0" width="600" height="383" allowfullscreen></iframe>

Çocuklar diş çıkarırken en yaygın belirti kaşıntıdır ve genellikle tercih edilen ilk yöntem jellerdir. Hem çocuğun kaşıntısını geçirmek hem de beklenme ve uyku düzenini sağlamak için sıklıkla önerilmektedir. Fakat her ürünün içerisinde kimyasal bileşikler olduğu unutulmamalıdır. Kaşıntının geçmesi için öncelikle salatalık, yeşil soğan, havuç gibi doğal kaşıyıcılar kullanılabilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Bitlis'in Tatvan ilçesinde kadın futbol takımı kuruldu
Decathlon Kar Montu İle -10 °C Kadar Koruma
Çocuklarınızı Çin tuzu bağımlılığından uzak tutun
Oppo RX17 Pro artık Türkiye'de! İşte fiyatı
Samsunspor şehitleri anıldı
Özhaseki'den 15 Temmuz şehidinin ailesine ziyaret
'Yunanistan'da 2 Türk gözaltına alındı' iddiası!
10 Years Challenge için çok önemli uyarı
61 yaşında yaşadığı yasak aşka müebbet hapis!
Binali Yıldırım'dan flaş sözler: Son işim belki de bu olacak
Yorumlar