HABER /  POLİTİKA

Sırrı Sakık'tan Pervin Buldan'a MİT resti!

BDP'li Sırrı Sakık partisinin Grup Başkanvekili Pervin Buldan tarafından, MİT konulu açıklamaları için "yanlış anlaşıldı" diyerek düzeltilmesini eleştirdi.

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, dün, MİT'in çözüm sürecine ilişkin çabasını önemsediğine yönelik konuşmasının, partisinin Grup Başkanvekili Pervin Buldan tarafından, "yanlış anlaşıldı" diyerek düzeltildiğini anımsatarak, "Ben burada neyi söylediğimi çok iyi biliyorum. Hatta burada kendisi de alkışladı. Sonra neyin değiştiğini bilmiyorum" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, bugünkü çalışmalarda MİT Teklifi'ne kaldığı yerden devam edilmesine, teklifin yasalaşmasının ardından iki uluslararası sözleşmenin görüşülmesine ilişkin Danışma Kurulu Önerisi okundu.

KENDİSİ DE ALKIŞLADI SONRA NE DEĞİŞTİ BİLMİYORUM

Danışma Kurulu Önerisi üzerine söz alan BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ise dün MİT'in barış görüşmelerinde gösterdiği çabayı önemsediğini söylediğini, ancak bunun yanlış anlaşıldığını, MİT'ten taraf olmuş gibi gösterildiğini belirtti. Sakık, "Grup Başkanvekilimiz Pervin Buldan, 'yanlış anlaşıldı' diye bir açıklama yapmış. Ben burada neyi söylediğimi çok iyi biliyorum. Hatta burada kendisi de alkışladı. Sonra neyin değiştiğini bilmiyorum. Kardeşçe bir hukukumuz var. Ama keşke olmasaydı bunlar. Ne söylediğimizi çok çok iyi biliyoruz. Bazı bize tepeden bakan kesimlerin zaman zaman bizim bu konuda ne söylediğimizi bilmediğimizi... Kürt hareketi ne istediğini çok iyi biliyor" dedi.

BULDAN NE DEMİŞTİ?

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın Hakan Fidan ve ekibini kutlamasını eleştirdi. Buldan, "Milletvekilimiz sayın Sırrı Sakık'ın ifade ettiği MİT'e özellikle Hakan Fidan'a 'teşekkür ediyorum' ifadesine katılmıyorum" dedi.

Buldan,“Roboski, Geber ve Lice olayı ortadayken bizim MİT’e teşekkür etmek gibi bir hakkımız yoktur. Dolayısıyla bunun altın önemle çiziyorum. Ben inanıyorum ki Sırrı Sakık arkadaşımız da bir yanlış anlamadan kaynaklı MİT’e teşekkürlerini sunmuştur" dedi.

30684.jpg

Yorumlar 10 yorum