YAZARLAR

Şimdi böyle mi olduk Tatanka'm?

Uzun aradan sonra dün gece ekrandaydı Muharrem İnce. Belki söyleyecek yeni bir sözü, halkın umudu olacak yeni bir vaadi vardır diye umut ettim.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Uzun aradan sonra dün gece ekrandaydı Muharrem İnce.Belki söyleyecek yeni bir sözü, halkın umudu olacak yeni birvaadi vardır diye umut ettim.

Ne bileyim...

Belki seçimlerden sonra şapkayı önüne koyup düşünmüştür. Olaki ola ki hatalarını görmüş de aklı başına gelmiştir. Ola kihatalarından ders çıkarıp ona göre yol yöntembelirlemiştir diye merak ettim.

Çok şükür kafada milim esneme,düşüncede gram oynama olmamış! Seçim meydanlarındaizlediğiniz Muharrem İnce'de gram değişiklik yok. 

Aynı tas, aynı hamam anlayacağınız.

Programına katıldığı Ahmet Hakan kaç kez lafınıyedirdi, bizimki kaç kez geri vitese taktısayamadım. 

Milyonların izlediği programda ne dese beğenirsiniz?

"Daha önce Metin Temel Paşa'nın apoletlerini sökeceğimidile getirerek yanlış yaptığımı söylemiştim. Bunu tekrar düşündümve çevremdekilere sordum. Entelektüel kesim yanlışyapmadığımı, daha alt gruptaki insanlar ise yanlış yaptığımısöyledi. O ölçümü yaptıktan sonra gördüm ki yanlışyapmamışım" dedi.

Şaka sanıyor olabilirsiniz ama değil, aynen bu sözlerisöyledi. 

Bildiğiniz tipik CHP'li kafası işte. Seçimin üzerinden 2 buçuk aygeçmiş. AK Parti bir başka seçimin startını vermiş. O hala apolettartışmasında doğru mu yanlış mı yaptığını öğrenmeninderdinde!..

Efendim, entelektüel kesim doğru yaptığını söylemiş ama daha alttabakadaki kesim yanlış yaptığını belirtmiş. 

"Alt tabaka" diyerek aşağıladığı kesim,kendisine oy veren veya vermeyen halk!  

E tabi...

Alt kesim dediği kim ki. Seçim döneminde oy istenen, seçimdensonra "koyun" diye hakaretedilen halk!

Şimdi sormak lazım:

Hani onlar senin esnafın, işçin, memurun, emeklindibeyim? Hani onlara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni tahsisedecektin? Hani maaş üstüne maaş, kredi üstüne kredi verecektin?Hani adam gibi bir hayat sunacaktın? Seni seçmediler diye şimdi alttabaka mı oldular? 

Bu mu sanayi 4.0, bu mu kuantum fizik? Bu nasılmatematik Tatanka'm, leylek bacaklım?

Yalnız, "Hayır, yanlış yapmadın" diyenentelektüel kesim hangisi ben asıl orasını merakediyorum. 

Belki de Amerika'dan yeni bir telefon gelmiştir ve oradakikadim dostları "Sen en doğrusunu yaptın. Yanlış yaptımkararın yanlış, hemen değiştir " demiştir.

Olur mu olur yani!..

Yalnız çevresindekiler kendisine şunu lütfenhatırlatsın! Alt tabaka dediği kesim aylar önce apoletlerinisöküp kendisini madara etti. 

Ve yine birileri hatırlatsın.

"Apoletlerini sökeceğim" dediği Metin TemelPaşa o günden sonra Orgeneralliğe terfi etti. Yani omuzundakiyıldızlar galaksiyi andırıyor. 

Bundan sonra o apoletlere dokunmak sıkar biraz!

Yorumlar18 yorum