BIST 9.235
DOLAR 31,15
EURO 33,84
ALTIN 2.038,94
HABER /  GÜNCEL

Siirt'te yine çatışma çıktı! Şehit haberi var

SİİRT'ten gelen son dakika haberine göre çıkan çatışmada bir harekat polisi şehit oldu, 4 polis ise yaralandı. Çıkan çatışmada 4 PKK'lı ölü ele geçirildi. Çatışmalar sürüyor. Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı.

Abone ol

SİİRT'ten gelen sondakika haberine göre çıkan çatışmada bir harekat polisi şehit oldu, 4 polis yaralandı. 5 PKK'lı ölü ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, dün gece İnönü ve Sakarya Mahallelerinde bir grup teröristlerin evlere sızdığı bilgisi alan güvenlik güçleri, çok sayıda polis ile sabah erken saatlerinde evleri ablukaya alarak baskın düzenlendi.

BİR POLİS ŞEHİT OLDU

Teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlarla polise saldırması üzerine çatışma çıktı. Çatışmada, 1 polis şehit olurken, 4 polis yaralandı, 5 terörist de öldürüldü.

BÖLGEYE GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

Bölgede çatışmalar sürerken, güvenlik güçleri, İnönü ve Sakarya Mahallelerinin tamamı ile Dumlupınar Mahallesi’nin bir bölümünü abluka altına aldı. Bölgeye giriş ve çıkışlar kapatıldı.  

OPERASYONLAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Şırnak'ın Silopi, Cizre ile Diyarbakır'ın Sur ilçelerinde, açılan hendeklerin kapatılması ve bomba tuzaklı barikatların kaldırılması için sokağa çıkma yasağı ile birilkte asker ve polis tarafından başlatılan müşterek operasyon aralıksız sürüyor.

TOPLAM 465 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı; Cizre'de 261, Sur'da 78 ve Silopi'de 126 olmak üzere toplam 465 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini duyurdu.